شنبه ۲ بهمن ۱۴۰۰
 

اخبار

جشن میلاد پیامبر اکرم(ص) و امام جعفر صادق(ع) با حضور 700 نفری خانواده دریایی و بندری غرب هرمزگان در بندرلنگه برگزار شد

جشن میلاد پیامبر اکرم(ص) و امام جعفر صادق(ع) با حضور 700 نفری خانواده دریایی و بندری غرب هرمزگان در بندرلنگه برگزار شد
همزمان با هفته وحدت و به مناسبت میلاد حضرت رسول اکرم(ص) و امام جعفر صادق(ع)، مراسم جشنی با استقبال گسترده و حضور 700 نفری خانواده دریایی و بندری غرب هرمزگان در سالن فرهنگسرای گوهر بندرلنگه برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره بنادر و دریانوردی بندرلنگه ، در جشن باشکوه گرامیداشت هفته وحدت که در سالن فرهنگسرای گوهر بندرلنگه برگزار شد و بیش از 6 ساعت به طول انجامید، علاوه بر اصناف مختلف جامعه دریایی غرب هرمزگان، مقاماتی از جمله فرماندار و معاونین فرمانداری و بخشدار مرکزی شهرستان بندرلنگه، امام جمعه موقت این شهرستان، رئیس مرکز بهداشت بندرلنگه، اعضای شورای شهر بندرلنگه و جمعی دیگر از مسئولان و معتمدین این شهرستان نیز حضور داشتند.

جشن1

در ابتدای این مراسم باشکوه، "قاسم عسکری نسب" مدیر بنادر و دریانوردی بندرلنگه ضمن عرض تبریک به مناسبت فرا رسیدن هفته وحدت به آحاد جامعه دریایی و بندری، لزوم پیروی از سیره پیامبر مکرم اسلام و ائمه معصومین را یاد آور شد.

وی طی سخنانی به تشریح اهمیت و تاثیرات مختلف برگزاری چنین جشنواره ها، رویدادها و مراسماتی برای ایجاد فرهنگ نشاط و شادمانی در میان خانواده های کارکنان بنادر پرداخت.

مدیر بنادر و دریانوردی بندرلنگه توجه ویژه به مسئولیت های اجتماعی، ترویج فرهنگ اخلاق و مهرورزی و همچنین عمل به رسالت های انسانی و اسلامی را از جمله دغدغه های های مدیریت بنادر غرب هرمزگان برشمرد و نمود عینی توجه به این دغدغه ها را در قالب برگزاری جشن ها، گرامیداشت مناسبت های ملی و مذهبی دانست.

حجت الاسلام "حسن فقیهی" امام جمعه موقت شهرستان بندرلنگه طی اظهاراتی به تشریح اهمیت هفته وحدت با استناد به آیات و روایات اسلامی پرداخت.

جشن2

امام جمعه موقت شهرستان بندر لنگه با برشمردن مکارم و سجایای اخلاقی رسول مکرم اسلام (ص) اظهار کرد: برای پی بردن به جایگاه والای انسانی و الهی به آن پیشوای دینی می بایست معرفتمان را نسبت به ابعاد شخصیتی و فکری ایشان بالا ببریم.

وی ادامه داد: با افزایش میزان دانش معرفتی نسبت به پیامبر عظیم الشأن اسلام(ص)، محبت و دلبستگی قلبی ما نیز به آن اسوه دینی بیشتر خواهد شد و در این صورت، به مرحله ای خواهیم رسید که عشق واقعی و مودت نسبت به شخصیت عظیم پیامبر اسلام را درک خواهیم کرد.  

حجت الاسلام فقیهی ابراز امیدواری کرد که با شناخت ابعاد شخصیتی و فکری پیامبر اسلام(ص) میزان عشق و دلدادگی خود را نسبت به این پیشوای عالیقدر دینی افزایش داده و با الگو گرفتن از آن بزرگوار، مسیر سعادت دنیوی و اخروی و همچنین مراتب کمالات انسانی را طی نماییم.

جشن2

"غلامرضا آباد" فرماندار شهرستان بندر لنگه با اشاره به حمل و نقل ۹۰ درصد کالاها در جهان از طریق بنادر و صنعت کشتیرانی، اظهار داشت: صنعت دریانوردی هم در حوزه صید و صیادی و هم در بخش تجاری می تواند به توسعه اقتصاد و معیشت ساحل نشینان کمک شایانی کند.

غلامرضا آباد نزدیکی بندر لنگه به بنادر کشورهای جنوبی حاشیه خلیج فارس و همچنین سابقه تاریخی بنادر کنگ و لنگه را از جمله پتانسیل هایی دانست که می تواند پشتوانه خوبی برای توسعه دریایی و اقتصادی منطقه غرب هرمزگان باشد.

وی در پایان سخنانش ضمن گرامیداشت هفته وحدت ، اقدامات و تلاش های شبانه روزی مدیریت و کارکنان بنادر غرب هرمزگان را قابل ستایش توصیف کرد.

گفتنی است، حدود 70 نفر شامل کارمندان نمونه، کارگران نمونه، ایثارگران و ورزشکاران بنادر غرب هرمزگان، صیادان نمونه، شرکت های تعاونی دریایی نمونه با اهدای لوح سپاس و هدایایی مورد تقدیر قرار گرفتند.

شایان ذکر است، اجرای سرود ملی، پخش نماهنگ های شاد و متنوع به مناسبت هفته وحدت و میلاد حضرت رسول اکرم(ص) و امام جعفر صادق(ع)، اجرای تئاتر کمدی، موسیقی، مسابقه ویژه کودکان و بزرگسالان، قرعه کشی و اهداء جوایز از جمله برنامه های این مراسم بود.

همچنین تعدادی از ناخدایان و جاشوهای قدیمی بندر کنگ نیز گوشه هایی از موسیقی آیینی "رزیف" را برای شرکت کنندگان و حاضران در این جشن اجرا کردند که حال و هوایی خاص و خاطره انگیز به مراسم بخشید.

جشن میلاد پیامبر اکرم(ص) و امام جعفر صادق(ع) با حضور 700 نفری خانواده دریایی و بندری غرب هرمزگان در بندرلنگه برگزار شد

جشن4

جشن3

جشن9

جشن8

جشن6

جشن7

جشن5

 

۱ آذر ۱۳۹۷ ۱۵:۲۱
تعداد بازدید : ۲,۱۷۲