یکشنبه ۳ بهمن ۱۴۰۰
 

اخبار

معاون امور دریایی بنادر و دریانوردی بندرلنگه خبر داد: نجات 140 نفر گردشگر سرگردان در جزیره شیدور استان هرمزگان

معاون امور دریایی بنادر و دریانوردی بندرلنگه خبر داد: نجات 140 نفر گردشگر سرگردان در جزیره شیدور استان هرمزگان
معاون امور دریایی اداره بنادر و دریانوردی بندرلنگه از نجات 140 نفر گردشگر سرگردان در جزیره شیدور استان هرمزگان خبر داد.

به گزارش روابط عمومی، خداداد پلاشی درباره جزییات این حادثه گفت: 140 نفر گردشگر که جمعه شب در تاریخ 16/9/97 در جزیره شیدور استان هرمزگان به دلیل  وقوع رگبار و صاعقه و همچنین وزش تند باد شدید بدون سرپناه در این جزیره سرگردان بودند به مرکز هماهنگی جستجو و نجات(MRCC) اداره بنادر و دریانوردی بندرلنگه اعلام اضطرار کردند.

پلاشی ادامه داد: به محض دریافت پیام اضطرار به مرکز هماهنگی جستجو و نجات دریایی بنادر و دریانوردی بندرلنگه ، بلافاصله واحد دریایی و بندری این بندر به مرکز جستجو و نجات دریایی استان هرمزگان و مدیر بندر لاوان اطلاع رسانی کردند و همیاران ناجی بندر مقام به همراه  11 فروند قایق نجات به محل موقعیت سانحه اعزام شدند.

وی در پایان سخنان خود از موفقیت‌آمیز بودن این عملیات و انتقال گردشگران به بندر مقام  با همکاری همیاران ناجی خبر داد و خاطرنشان کرد: در حال حاضر، تمامی 140 نفر گردشگر در صحت و سلامت کامل به سر می‌برند.

گفتنی است، جزیره شیدور یا شتوار یکی از جزایر خالی از سکنه استان هرمزگان با مساحت ۹۸ هکتاری در ۱۷۰ کیلومتری بندرلنگه و 5 کیلومتری جزیره لاوان یکی از ۱۴ جزیره ایرانی در محدوده آبهای هرمزگان در کشور و بعنوان یکی از نقاط بکر و دیدنی استان هرمزگان بشمار می رود.

جزیره شیدور که کوچترین جزیره ایرانی خلیج فارس محسوب می شود، مهم‌ترین پناهگاه‌های حیات وحش پرندگان از جمله عقاب دریایی دم سفید، ماهی‌ها و دلفین‌ها در کشور و مهمترین زیستگاه لاک پشت دریایی در سطح جهان می باشد.

۲۰ آذر ۱۳۹۷ ۰۹:۳۷
تعداد بازدید : ۱,۴۱۸