شنبه ۲ بهمن ۱۴۰۰
 

اخبار

استقبال مراکز آموزشی برای بازدید از توانمندیهای بنادر و دریانوردی بندرلنگه

استقبال مراکز آموزشی برای بازدید از توانمندیهای بنادر و دریانوردی بندرلنگه
در راستای معرفی توانمندی های بندر و نهادینه نمودن فرهنگ دریایی و بندری، بنادر و دریانوردی بندرلنگه میزبان دانش آموزان دختر آموزشگاه کرچی بندرکنگ بود.

به گزارش روابط عمومی؛ تعداد 100 نفر از دانش آموزان دختر آموزشگاه کرچی بندرکنگ با عنایت به نزدیکی طرح سفرهای دریایی واشاعه فرهنگ دریایی و دریانوردی از محوطه و اسکله های بندر تجاری بندرلنگه بازدید نمودند و ضمن آشنایی با چرخه حمل و نقل دریایی، از تاریخچه فعالیت بندر تاریخی لنگه مطلع شدند.

"قاسم عسکری نسب" مدیر بنادر و دریانوردی بندرلنگه ضمن خوش آمد گویی و استقبال از این دانش آموزان گفت: آموزش هایی که مبتنی بر درک عملی و مباحث تئوری باشد در ذهن آموزنده بسیار ماندگار خواهد بود و امروز دانش آموزان ضمن آموختن تئوری مباحث حمل و نقل که جزو دروس آموزشی آنها می باشد از نزدیک با شرایط موجود در محیط کار حمل و نقل دریایی روبرو شدند.

عسکری نسب تصریح کرد: هدف از برگزاری این بازدیدها، آشنا کردن دانش آموزان با موضوعات و نکات ایمنی پیرامون مبحث گردشگری و محیط زیست دریایی و همچنین نهادینه شدن گردشگری دریایی ایمن و بدون حادثه و همچنین محیط زیست دریایی عاری از هرگونه آلودگی می باشد.

وی با بیان اینکه این بازدید های آموزشی به طور متناوب در این بندر برگزار می شود افزود: در این بازدیدها که کارشناسان جستجو و نجات دریایی و مقابله با آلودگی نفتی نیز حضور دارند ضمن ارائه مطالب و مفاد آموزشی تهیه شده و آشنایی با چرخه حمل و نقل دریایی، دانش آموزان با اهمیت و نحوه استفاده از جلیقه نجات، ضرورت رعایت نکات ایمنی در استفاده از قایق های تفریحی، اطلاع رسانی حوادث و سوانح دریایی ازطریق کد خدمات اضطرار دریایی ۱۵۵۰ مرکز هماهنگی جستجو و نجات دریایی و ضرورت رعایت حفظ محیط زیست دریایی آشنا شدند.

۲۴ آذر ۱۳۹۷ ۰۷:۵۴
تعداد بازدید : ۱,۵۰۷