یکشنبه ۳ بهمن ۱۴۰۰
 

اخبار

عسکری نسب اعلام کرد:

عملیات کانتینری از ۳ هزار TEU کانتینر گذشت/ افزایش ترابری ایمن مسافران دریایی در بنادر غرب هرمزگان/ افزایش ۲۴ درصدی صادرات غیر نفتی در ۸ ماهه سال جاری

عملیات کانتینری از ۳ هزار TEU کانتینر گذشت/ افزایش ترابری ایمن مسافران دریایی در بنادر غرب هرمزگان/ افزایش ۲۴ درصدی صادرات غیر نفتی در ۸ ماهه سال جاری
مدیر اداره بنادر و دریانوردی بندرلنگه از افزایش ۲۴ درصدی صادرات غیر نفتی، افزایش ۲۰ درصدی ترابری ایمن مسافران دریایی و رشد ۲۸ درصدی تخلیه و بارگیری کانتینر در این بنادر خبر داد.

به گزارش روابط عمومی، "قاسم عسکری نسب" با ارایه گزارشی از عملکرد هشت ماهه بنادر غرب هرمزگان در سال ۹۷ اظهار داشت: در این دوره زمانی، در مجموع پنج میلیون و ۸۳۴ هزار و ۶۵۰ تن کالای نفتی و غیر نفتی در بنادر غرب هرمزگان تخلیه و بارگیری شد که یک میلیون و ۲۷۸ هزار و ۷۹۰ تن مربوط به کالاهای غیرنفتی و چهار میلیون و ۵۵۵ هزار و ۸۶۰ تن به فرآورده های نفتی اختصاص داشته است.

ترانزیت غیرنفتی ۷۳ درصد افزایش یافت

عسکری نسب اظهار کرد: طی دوره زمانی یاد شده، حجم ترانزیت کالاهای غیرنفتی (عمدتا خودرو) در بنادر غرب هرمزگان به ۱۸۶ هزار و ۲۱۹ تن رسید که نشانگر رشد ۷۳ درصدی نسبت به سال گذشته است.

عملکرد1

رشد ۳۹ درصدی ترانزیت خودرو

مدیر بنادر و دریانوردی بندرلنگه ضمن اشاره به جابجایی ۷۹ هزار و ۲۸۰ دستگاه خودروی ترانزیتی طی هشت ماه گذشته، از رشد ۳۹ درصدی این بخش از فعالیت های بندری در سال جاری خبر داد.

صادرات غیر نفتی ۲۴ درصد افزایش یافت

این مقام مسئول همچنین میزان صادرات کالاهای غیرنفتی در این بندر را ۶۵۵ هزار و ۸۲۷ تن با ثبت رشد ۲۴ درصدی اعلام کرد و گفت: عمده این کالاها شامل میوه و تره بار، خشکبار، مواد معدنی و مصالح ساختمانی بوده است.

عسکری نسب تصریح کرد: طی هشت ماه نخست سال ۹۷، بیش از ۵۱ هزار تن کالای غیر نفتی وارد بنادر غرب هرمزگان شد که رقم آن در همسنجی با سال پیش از آن، ۵۵ درصد کاهش داشته است.

عملکرد2

صادرات محصولات کشاورزی و دامی ۱۷ درصد افزایش یافت

مدیر اداره بنادر و دریانوردی بندرلنگه افزود: حجم صادرات محصولات کشاورزی، دامی و احشام به ۲۱۲ هزار و ۶۰۰ تن رسید که نشانگر رشد ۱۷ درصدی است.

این مقام مسئول تعداد شناورهای ورودی به بنادر غرب هرمزگان را هفت هزار و ۵۳۲ فروند اعلام کرد و افزود: از این میزان، ۴۱۰ فروند شناور بالای هزار تن و هفت هزار و ۱۲۲ فروند زیر هزار تن ظرفیت بارگیری داشته اند.

عملکرد

رشد ۲۸ درصدی تخلیه و بارگیری کانتینر

عسکری نسب با اشاره به اقدامات صورت گرفته به منظور گسترش فعالیت های بندری و کانتینری کردن روند تخلیه و بارگیری کالا در بنادر غرب هرمزگان گفت: با انجام طرح توسعه بندرلنگه در سال های اخیر و فراهم نمودن شرایط لازم و اعطای تخفیفات گمرکی و مشوق های ترانشیپی در این بندر، شاهد افزایش ۲۸ درصدی عملیات تخلیه و بارگیر کانتینر بودیم و حجم این گونه فعالیت ها از رقم ۳۰۰۰ هزار TEU کانتینر پر گذشت.

سفر دریایی

افزایش ۲۰ درصدی ترابری مسافران دریایی و گردشگران داخلی

وی با اشاره به افزایش ۲۰ درصدی تعداد مسافران دریایی بنادر غرب استان هرمزگان گفت: از آغاز سال جاری تا ابتدای آذر ماه جاری، بیش از ۳۳۷ هزار و ۲۸۳ هزار مسافر و گردشگر از بنادر لنگه، آفتاب و چارک به مقصد جزیره کیش، ابوموسی و غیره جابجا شدند.

عسکری نسب اضافه کرد: همچنین در بخش جابجایی مسافران بین المللی، بنادر غرب هرمزگان توانست با ثبت رقم ترابری ۱۷ هزار و ۷۸۷ نفر مسافر، رشد ۶ درصدی را در کارنامه هشت ماهه خود ثبت کند.

۲۵ آذر ۱۳۹۷ ۱۱:۰۰
تعداد بازدید : ۱,۶۰۲