چهارشنبه ۳۰ مرداد ۱۳۹۸
 

اخبار

بازدید مدیر بنادر و دریانوردی بندرلنگه از بندر کنگ شهر دریانوردان و کشتی سازان

بازدید مدیر بنادر و دریانوردی بندرلنگه از بندر کنگ شهر دریانوردان و کشتی سازان
پس از نشست مشترک نماینده مردم غرب استان هرمزگان در خانه ملت، فرماندار شهرستان بندرلنگه و مدیر بنادر و دریانوردی بندرلنگه با دریانوردان و فعالین اقتصادی بندرکنگ،مدیر بنادر و دریانوردی بندرلنگه در راستای وظایف حاکمیتی و نقش اجتماعی سازمان بنادر برای رونق اقتصاد دریا محور از بندر کنگ شهر دریانوردان و کشتی سازان بازدید کرد.

به گزارش روابط عمومی،"قاسم عسکری نسب"مدیر بنادر و دریانوردی بندرلنگه در این بازدید با اشاره به وظایف حاکمیتی و نقش اجتماعی سازمان بنادر برای رونق اقتصاد دریا محور، طی سخنانی به تشریح سیاست های کلان سازمان بنادر و دریانوردی پرداخت و در خصوص پیگیری خواسته ها و محقق شدن بخش هایی از مطالبات جامعه دریایی بندر کنگ که دارای قابلیت اجرایی هستند، قول مساعد داد و از اهتمام مجموعه بنادر و دریانوردی بندرلنگه برای کمک به ایجاد زیر ساخت های دریایی و تجهیزاتی بندر کنگ  توسط متولیان و مسئولان این بندر خبر داد.

این مقام مسئول با اشاره به نقش بندرکنگ در استان هرمزگان و با توجه به اینکه این بندر به عنوان یکی از قدیمی ترین بنادر استان هرمزگان می باشد افزود: با انجام طرح توسعه و بهره گیری از تمام توان و پتانسیل های بندرکنگ می توان رونق بیشتر اقتصادی منطقه را رقم زد.

وی خاطرنشان کرد: هم اکنون شاهد افزایش صادرات برخی کالاها در بندر کنگ هستیم و با برنامه ریزی های انجام شده، سایر رویه های حمل و نقل دریایی نیز در این بندر توسعه خواهد یافت.

در ادامه این بازدید وضعیت اسکله صادرات مواد معدنی و موج شکن ضلع غربی بندر کنگ مورد بررسی قرار گرفت و توصیه و پیشنهادات کارشناسی برای مرمت اسکله صادرات و همچنین موج شکن به مسئولان تعاونی کنگ داده شد.

لازم به ذکر است، بندر کنگ از نظر جغرافیایی تا مرکز استان در فاصله ۲۶۰ کیلومتری جای گرفته  و در شش کیلومتری شرق بندر لنگه قرار دارد و با سابقه دیرینه تاریخی حمل و نقل دریایی از دیرباز در زمینه تجارت کالا در کشور فعالیت دارند.

 

۱۲ فروردین ۱۳۹۸ ۲۰:۲۲
تعداد بازدید : ۱۷۴