جمعه ۹ اسفند ۱۳۹۸
 

اخبار

پیام مدیر بنادر و دریانوردی بندرلنگه بمناسبت روز ملی خلیج فارس

پیام مدیر بنادر و دریانوردی بندرلنگه بمناسبت روز ملی خلیج فارس
مدیر بنادر و دریانوردی بندرلنگه با صدور پیامی دهم اردیبهشت ماه ، روز ملی خلیج فارس را تبریک گفت.

به گزارش روابط عمومی، در متن پیام "قاسم عسکری نسب" مدیر بنادر و دریانوردی بندرلنگه چنین آمده است:

دهم اردیبهشت‌ در تقویم ملی ایران اسلامی یادآور روزی تاریخی و افتخارآمیز است؛ روزی که با شجاعت و از خودگذشتگی مردم خطه جنوب و با همراهی سپاهیان ایران، به سلطه استعماری پرتغالی‌ها بر سواحل جنوبی ایران پایان داده شد.

بی شک نامگذاری یک روز به عنوان روز ملی خلیج فارس فراتر از یک مناسبت تاریخی و مبین چشم طمعی است که همواره بیگانگان بر مروارید جنوب ایران دوخته اند، تا جایی که با قصد هویت زدایی از خلیج همیشه فارس بارها قصد تغییر نام آن را داشته‌اند، تا اصالت تاریخی‌اش را مخدوش و اقتدار ایران بر این پهنه نیلگون و جغرافیای راهبردی را تضعیف کنند، در حالی که جهان، خلیج فارس را از دیرباز با هویت و نام پارسی آن می‌شناسد.

این خطه پهناور که گنجینه ای ارزشمند از اسطوره ها، حماسه ها و آئین های ناب و ماندگار را از زمان های دور تا به امروز در خود جای داده، به دلیل ویژگی های منحصر به فرد و ارتباط با دریاهای آزاد، اغلب مورد طمع ورزی سلطه جویان بوده است، اما به گواه تاریخ، روحیه استقلال طلبی و آزادگی مردم سلحشور ایران مطامع و حرکت های مذبوحانه آنان را ناکام گذاشته و خواهد گذاشت.

نام خلیج فارس با هزاران سال تاریخ درخشان و باشکوه ایرانیان گره خورده؛ نامی که گنجینه‌ای ماندگار از حماسه و اسطوره، میراث تاریخی و ملی، دستاوردهای عظیم تجاری و اقتصادی را، از دیرباز تاکنون، در خود جای داده و محافظت کرده است.

اینجانب روز ملی خلیج فارس و تقارن مبارک آن با سالروز آغاز عملیات پرافتخار و ظفرمندانه "بیت‌المقدس" را به فرد فرد ایرانیان، به ویژه اهالی غیور خطه جنوب تبریک می‌گویم و برای ایران اسلامی و هم‌وطنان عزیزمان سربلندی و پیشرفت مستدام آرزومندم.

۱۰ اردیبهشت ۱۳۹۸ ۲۱:۲۸
تعداد بازدید : ۳۶۹