یکشنبه ۳۰ تیر ۱۳۹۸

اخبار

برگزاری محفل انس با قرآن در بنادر و دریانوردی بندرلنگه

برگزاری محفل انس با قرآن در بنادر و دریانوردی بندرلنگه
با فرا رسیدن ماه مبارک رمضان، ماه رحمت و ضیافت الهی، محفل انس با قرآن کریم با هدف ایجاد فرصتی برای بهره گیری هر چه بیشتر از گنجینه های الهی و نشر فرهنگ قرآنی با حضور گسترده کارکنان بنادر و دریانوردی بندرلنگه در مسجد این بندر برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی،"قاسم عسکری نسب"مدیر بنادر و دریانوردی بندرلنگه در این جلسه معنوی و پر فیض، هدف از برگزاری این محفل قرآنی که همه ساله در ماه مبارک رمضان در بنادر و دریانوردی بندرلنگه برگزار می شود را گسترش فرهنگ تلاوت قرآن، تکریم شعایر دینی و پیروی از آموزه های قرآنی و همچنین آشنایی و نزدیکی هرچه بیشتر کارکنان با کلام الهی عنوان کرد.

عسکری نسب اضافه کرد: جامعه و بویژه سازمانها نقش تعیین کننده ای در ترویج شعائر دینی و مذهبی داشته و برگزاری این محافل در ماه مبارک رمضان موجب ترویج فرهنگ تلاوت قرآن در سطح همکاران می گردد.

مدیر بنادر و دریانوردی بندرلنگه افزود: در ماه رمضان، ماه انس با قرآن، باید ویژگی همدم بودن با قرآن را در خود ایجاد کنیم و رابطه تنگاتنگ و جدی با آن داشته باشیم زیرا قرآن، سخن خداست و عمل به آن، سبب پیروزی و رستگاری در دنیا و آخرت می شود.

حجهَ الاسلام "مجتبی چاووشی" مسئول امور فرهنگی بنادر و دریانوردی بندرلنگه قرآن را عامل وحدت و انسجام در میان مسلمانان دانست و گفت: این کتاب آسمانی کشتی نجات بشر از ناپایداری ها و ناملایمات زندگی است و هر کس خود را به این کشتی نجات برساند سعادت دنیا و آخرت را نصیب خود کرده است.

مسئول امور فرهنگی بنادر و دریانوردی بندرلنگه در سخنانی با تشریح فلسفه روزه و اهمیت تدبر در آیات قرآن کریم گفت: آشنایی و تدبر در قرآن، عمل به فرامین آسمانی آن و خواندن ‌قرآن تا حدی که میسر است از توصیه‌هایی می باشد که در قرآن بر آن تاکید شده است.

وی در پایان اظهار داشت: با توجه به حضور در ماه مبارک رمضان و دستیابی به آثار و برکات قرآنی در این ماه، باید قدر این محافل، قدر این انس و در خدمت قرآن بودن را بدانیم.

انس با قران

۱ خرداد ۱۳۹۸ ۱۲:۵۶
تعداد بازدید : ۱۰۷