یکشنبه ۳۰ تیر ۱۳۹۸

اخبار

همزمان با ایام ماه مبارک رمضان انجام شد؛

مشارکت اداره بنادر و دریانوردی بندرلنگه در طرح اطعام نیازمندان و اکرام ایتام

مشارکت اداره بنادر و دریانوردی بندرلنگه در طرح اطعام نیازمندان و اکرام ایتام
همزمان با ایام پر فیض و برکت ماه رمضان و هفته اکرام و با تأسی به سیره پدر یتیمان مولای متقیان حضرت امام علی(ع)، طرح اطعام نیازمندان و اکرام ایتام با حضور معاون برنامه ریزی و امور عمرانی فرمانداری شهرستان بندرلنگه، مدیر بنادر و دریانوردی بندرلنگه و جمعی از رؤسای ادارات این شهرستان انجام شد.

به گزارش روابط عمومی،"قاسم عسکری نسب"مدیر بنادر و دریانوردی بندرلنگه ضمن گرامیداشت هفته اکرام و مغتنم شمردن این ایام گفت: ما باید سنت حسنه اطعام نیازمندان و اکرام ایتام که یک سنت ارزشمند به یادگار مانده از امام مجتبی (ع) است را توسعه داده و با در نظرگرفتن اصل برخورد کریمانه و عزتمندانه به نشر چنین فرهنگ و رویکردی در کل کشور و حتی فراتر از مرزها اهتمام ویژه بورزیم.

عسکری نسب افزود: چه زیباست که در روزهای پاک رمضان در دقایق تکرار نشدنی این ماه عزیز علاوه بر بندگی، بخشندگی و مهربانی را هم تمرین کنیم و بدانیم که جامعه اسلامی زمانی حال و هوای واقعی رمضان را درک خواهد کرد که ما نیز دستان خود را از مهربانی کردن به یتیمان، محروم نکنیم و از کمک به نیازمندان واقعی دریغ نورزیم که خداوند در قرآن کریم می فرماید «با یتیمان سخن نیکو و دل پسند بگویید، به آن ها اطعام دهید، آنها را گرامی داشته و به آنها پناه دهید و هرگز آنها را آزرده خاطر نکرده و از خود دور نکنید».

مدیر بنادر و دریانوردی بندرلنگه تصریح کرد: در قرآن این کلام گویای خداوند آمده است که اکرام یتیم موجب دوستی خداوند، آسایش در دنیا و آخرت، بازدارنده ازکبر و غرور و دوری از محنتهای مالی می شود.

وی با بیان اینکه عزت واقعی از آن حامیان ایتام است، اظهار کرد: پیامبر گرامی اسلام(ص) با کمک و حمایت از ایتام و نیازمندان، اسلام را بر جهان سیطره داد و بنیانگذار کبیر انقلاب نیز با الگوگیری از این مهم انقلاب اسلامی ایران را شکل داد.

"زرهی" معاون برنامه ریزی و امور عمرانی فرمانداری شهرستان بندرلنگه در این برنامه از همکاری های مستمر مجموعه بنادر و دریانوردی در حمایت از خانواده های بی بضاعت و نیازمند و اکرام ایتام و افراد بی سرپرست ابراز قدردانی کرد.

معاون برنامه ریزی و امور عمرانی فرمانداری شهرستان بندرلنگه در ادامه ایتام را فرزندان راستین انقلاب اسلامی معرفی کرد و گفت: وظیفه همه است که در هر جا و هر مسئولیتی که قرار داریم با هم‌فکری و همکاری با کمیته امداد تکیه گاه و حامی یتیمان باشیم.

 

همزمان با ایام ماه مبارک رمضان انجام شد؛

نیاز نیاز2

۹ خرداد ۱۳۹۸ ۱۰:۵۸
تعداد بازدید : ۹۴