پنج شنبه ۲۵ مهر ۱۳۹۸
 

اخبار

مدیر بنادر و دریانوردی بندرلنگه اعلام کرد:

ترانزیت خودرو در بندرلنگه ۴۶درصد افزایش یافت/ رشد ۱۳۹ درصدی حمل و نقل ساحلی کالاهای نفتی و غیرنفتی/ ترابری دریایی ۴۰۰۰ مسافر و گردشگر در مسیرهای بین المللی

ترانزیت خودرو در بندرلنگه ۴۶درصد افزایش یافت/ رشد ۱۳۹ درصدی حمل و نقل ساحلی کالاهای نفتی و غیرنفتی/ ترابری دریایی ۴۰۰۰ مسافر و گردشگر در مسیرهای بین المللی
مدیر بنادر و دریانوردی بندرلنگه ضمن تشریح عملکرد این بندر طی دو ماهه نخست سال ۹۸، از رشد چشمگیر شاخص های تخلیه و بارگیری کالاهای نفتی و غیر نفتی، ترانزیت کالاهای غیر نفتی و خودرو و حمل و نقل ساحلی فرآورده های نفتی خبر داد.
به گزارش روابط عمومی اداره بنادر و دریانوردی بندرلنگه، "قاسم عسکری نسب" با ارائه گزارشی از عملکرد دو ماهه بندرلنگه و بنادر تابعه آن طی دو ماهه نخست سال ۹۸ اظهار داشت: طی این مدت، در مجموع یک میلیون و ۸۳۵ هزار و ۷۹۵ تن کالای نفتی و غیر نفتی در بندرلنگه و بنادر تابعه آن تخلیه و بارگیری شد که در همسنجی با مدت مشابه سال گذشته، رشد ۳۰ درصدی به ثبت رسید.
وی افزود: از این میزان، یک میلیون و ۵۶۱ هزار و ۱۳۹ تن با رشد ۳۷ درصدی به جابجایی فرآورده های نفتی و ۲۷۴ هزار و ۶۵۶ تن  با رشد ۳ درصدی به کالاهای غیرنفتی اختصاص داشته است.
صادرات غیرنفتی از ۱۲۳ هزار تن گذشت
مدیر بنادر و دریانوردی بندرلنگه با اشاره به صادرات ۱۲۳ هزار و ۵۹۳ تن کالای غیر نفتی در بنادر غرب هرمزگان گفت: از این میزان، حجم صادرات محصولات کشاورزی، دامی و احشام در بندرلنگه به رقم ۲۵۵ هزار و ۵۹۵ تن رسید که رشد ۲۴ درصدی داشته است.
 ترانزیت غیرنفتی ۴۶ درصد افزایش یافت
عسکری نسب اظهار کرد: طی دوره زمانی یاد شده، حجم ترانزیت کالاهای غیرنفتی (که عمده آن خودرو بوده است) به ۶۲ هزار و ۶۹ تن رسید که نشانگر رشد ۴۶ درصدی در همسنجی با مدت مشابه سال پیش از آن است.
رشد ۴۶ درصدی ترانزیت خودرو
وی ضمن اشاره به جابجایی ۳۰ هزار و ۳۳۵ دستگاه خودروی ترانزیتی طی دو ماه سال جاری، از رشد ۴۶ درصدی این بخش از فعالیت های بندری خبر داد.
واردات غیرنفتی ۶۷ درصد کاهش یافت
مدیر بنادر و دریانوردی بندرلنگه حجم واردات غیرنفتی در بندرلنگه و بنادر تابعه آن را شش هزار و ۹۳۲ تن اعلام کرد و افزود: این رقم نسبت مدت مشابه سال گذشته کاهش ۴۷ درصدی داشته است.
کابوتاژ نفتی در فصل بهار رونق گرفت
وی در بخش دیگری از اظهاراتش حجم صادرات فرآورده های نفتی را ۷۰۱ هزار و ۷۶۱ تن اعلام کرد و گفت: طی این مدت، ۸۵۹ هزار و ۳۷۱ تن از این گونه محموله های تجاری، به صورت رویه کابوتاژ(حمل و نقل ساحلی) جابجا شد که رشد ۲۶۷ درصدی داشته است.
ترابری دریایی بیش از ۱۵۱ هزار به جزایر خلیج فارس
عسکری نسب رونق ترابری مسافران دریایی در بنادر غرب استان هرمزگان را با شیب صعودی مثبت توصیف کرد و افزود: از آغاز سال جاری تاکنون، شماری نزدیک به ۱۵۱ هزار نفر مسافر از طریق بنادر و پایانه های دریایی واقع در غرب استان هرمزگان در مسیرهای داخلی به مقصد جزایر کیش و ابوموسی ترابری شدند که سهم بندرلنگه بیش از ۲۲ هزار نفر بوده و رشد ۵۶ درصدی نسبت به مدت مشابه سال گذشته در این بندر به ثبت رسید.
ترابری دریایی ۴۰۰۰ مسافر و گردشگر در مسیرهای بین المللی
این مقام مسئول خاطرنشان کرد: طی دو ماه نخست امسال ۴ هزار و ۶۲ مسافر در مسیرهای دریایی بین المللی بین بندرلنگه و امارات متحده عربی ترابری شدند.
مدیر بنادر و دریانوردی بندرلنگه به پهلوگیری انواع شناور طی دو ماه نخست سال ۹۸ اشاره کرد و گفت: از مجموع پنج هزار و ۱۳۵ فروند شناوری که به بندرلنگه و بنادر تابعه آن تردد داشته است، ۳۳۴ فروند، بالای هزار تن و چهارهزار ۸۰۱ فروند نیز زیر هزار تن ظرفیت بارگیری داشته اند.
۱۲ خرداد ۱۳۹۸ ۱۷:۱۵
تعداد بازدید : ۲۱۴