پنج شنبه ۲۵ مهر ۱۳۹۸
 

اخبار

همکاری آموزشی و علمی دانشگاه آزاد اسلامی واحد بندرلنگه و اداره بنادر و دریانوردی شهرستان بندرلنگه

همکاری آموزشی و علمی دانشگاه آزاد اسلامی واحد بندرلنگه و اداره بنادر و دریانوردی شهرستان بندرلنگه
در نشست مشترک مدیر بنادر و دریانوردی بندرلنگه با رییس دانشگاه آزاد اسلامی واحد بندرلنگه، بر لزوم توسعه همکاری‌ علمی و آموزشی بین این دو مجموعه تأکید شد.

به گزارش روابط عمومی، در این دیدار "قاسم عسکری نسب"مدیر بنادر و دریانوردی بندرلنگه ضمن خوشامد گویی به دکتر محمود صباحی‌زاده ریاست دانشگاه آزاد اسلامی واحد بندرلنگه اظهار داشت: سازمان بنادر و دریانوردی به واسطه نقش و جایگاه بین الملی خود و همچنین مرجعیت در امور حاکمیتی مرتبط با مباحث دریایی و بندری در سطح کشور، همواره در تلاش است تا به شکل هوشمندانه ای با استفاده از دانش کارکنان خود و همچنین توان علمی دانشگاه های مختلف سطح کشور، نیازهای مطالعاتی و تحقیقاتی خود را مرتفع نمایند.

عسکری نسب ضمن اشاره به توانمندی ها و جایگاه استراتژیک بنادرو دریانوردی بندرلنگه و بنادر غرب هرمزگان افزود: این بندر می‌تواند کانونی مهم برای توسعه و گسترش امور پژوهشی و تحقیقاتی در زمینه های حمل ونقل دریایی، بندری کشور نیز قرار گیرد و بر همین اساس قصد داریم تا با شناخت توانمندی‌های این بندر برای توسعه همکاری‌های علمی و آموزشی برنامه‌ریزی کنیم.

وی تصریح کرد: پتانسیل بالای سازمان بنادر و دریانوردی و بنادر غرب هرمزگان برای ایجاد یک بستر عملیاتی مناسب برای پیشبرد اهداف دانشگاه آزاد و همچنین تربیت نیروهای متخصص بومی با توجه به استعداد خوب جوانان هرمزگانی از جمله مزیت های ویژه تفاهم مراکز آموزشی با حوزه صنعت خواهد بود.

عسکری نسب با اعلام آمادگی وعلاقمندی برای توسعه همکاری های متقابل دانشگاه آزاد اسلامی واحد بندرلنگه و اداره بنادر و دریانوردی بندرلنگه  گفت: این بندر آمادگی خود را در زمینه های علمی، تحقیقاتی، پژوهشی و در اختیار گذاشتن تمامی ظرفیت های موجود در بنادر و دریانوردی بندرلنگه برای ایجاد یک همکاری مشترک و متقابل با دانشگاه  آزاد اسلامی واحد بندرلنگه را اعلام می کند.

دکتر محمود صباحی‌زاده در این نشست با تشکر از کاپیتان عسکری نسب به تبیین زمینه های همکاری اشاره کرد و یکی از اولویت های دانشگاه آزاد اسلامی واحد بندرلنگه را توجه به نیازهای شهرستان و حل مسائل آن دانست و در همین راستا راه اندازی رشته های ناوبری و دریانوردی را در دانشگاه امری مهم و اجتناب ناپذیر خواند.

وی با بیان شرح مختصری از توانمندی ها و عملکرد دانشگاه آزاد اسلامی واحد بندرلنگه افزود: استفاده از توانمندیهای علمی و عملی دانشگاه آزاد در توسعه صنایع دریایی و دریانوردی بدون شک به پیشبرد این صنایع کمک شایانی خواهد کرد.

۲۹ خرداد ۱۳۹۸ ۱۸:۲۳
تعداد بازدید : ۲۰۱