دوشنبه ۲۵ آذر ۱۳۹۸
 

اخبار

اداره بنادر و دریانوردی بندرلنگه غرق در جشن و سرور ولادت هشتمین امام شیعیان

اداره بنادر و دریانوردی بندرلنگه غرق در جشن و سرور ولادت هشتمین امام شیعیان
همزمان با دهه کرامت، مراسم جشن میلاد هشتمین اختر تابناک آسمان امامت و ولایت حضرت ثامن الحجج علی بن موسی الرضا (ع) با حضور پرسنل اداره بنادر و دریانوردی بندرلنگه در نماز خانه این بندر برگزار گردید.

به گزارش روابط عمومی،"قاسم عسکری نسب"مدیر بنادر و دریانوردی بندرلنگه در این آیین ضمن تبریک دهه کرامت و ولادت با سعادت امام هشتم شیعیان، به کرامات برجسته‌ی آن حضرت از جمله رئوف بودن و مهربانی و تمام خوبی‌های عالم اشاره کرد و گفت: برای مردم ولایت‌مدار و دیندار ایران اسلامی افتخاری بزرگ است که بارگاه ملکوتی امام رضا (ع) در شهر مقدس مشهد قرار دارد.

عسکری نسب افزود: مرقد مطهر امام رضا(ع) کانونی هویت ساز برای همه مسلمانان، خصوصا ایرانیان به شمار می رود به نحوی که بهترین شکل انسجام ملی و اتحاد عملی را می‌توان در برابر حرم آن امام همام مشاهده کرد؛ وحدت و قدرتی که در کمتر مکانی در این کشور اسلامی با این شکوه و عظمت به نمایش گذاشته شده است.

وی خاطر نشان کرد: باید زندگی و سیرت ایشان سرمشق همگان قرار گیرد و سرلوحه کار و زندگی تمامی جوانان این مرز و بوم باشد.

در ادامه مسئول امور فرهنگی اداره بنادر و دریانوردی بندر لنگه گفت: حضرت امام رضا (علیه السلام) مانند دیگر پیشوایان معصوم (علیه السلام) به زیور فضایل اخلاقی و کمالات نفسانی آراسته و از هر گونه زشتی و پلیدی و رذایل اخلاقی به دور و در این راه گفتار و رفتارش الگو سرمشق دیگران بود.

حجهَ الاسلام چاووشی کرامت را مهم ‌ترین ویژگی امام رضا (علیه الاسلام) دانست و خاطرنشان کرد: مسلمانان با تاسی از امام رضا (ع) گره از کار خلق باز کنند چون خدمت به خلق از نشانه‌های کرامت است.

وی با اشاره به سه خصوصیت مهم امام رضا (ع)، اظهارکرد: رازداری، خوش‌رفتاری و محبت به بندگان خدا و نگهداشتن زبان در کردار و گفتار از بارزترین خصوصیات این امام همام بود.

گفتنی است، اجرای مداحی و مولودی خوانی توسط مداح اهل بیت و اهدای هدایای ویژه به کسانی که اسم رضا داشتند از دیگر برنامه های این مراسم بود.

۲۳ تیر ۱۳۹۸ ۱۴:۵۱
تعداد بازدید : ۳۲۴