دوشنبه ۲۵ آذر ۱۳۹۸
 

اخبار

برگزاری کارگاه آموزشی آشنایی با بیماری های نوپدید در بنادر و دریانوردی بندرلنگه برگزار شد

برگزاری کارگاه آموزشی آشنایی با بیماری های نوپدید در بنادر و دریانوردی بندرلنگه برگزار شد
با همکاری مرکز آموزش اداره بنادر و دریانوردی بندرلنگه و شبکه بهداشت و درمان شهرستان بندرلنگه نظر به اهمیت ویژه و خطرناک‌ بیماریهای نوپدید و با توجه به حساسیت تردد شناورهای ایرانی در حوزه خلیج فارس، دوره آشنایی با بیماريهای نوپدید و راه های پیشگیری از آن برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی، این کارگاه آموزشی با حضور کارشناسان شبکه بهداشت و درمان شهرستان بندرلنگه، کارشناسان ایمنی و بهداشت و جمع کثیری از کارکنان بنادر و دریانوردی بندرلنگه در سالن اجتماعات این بندر برگزار شد.

در این دوره آموزشی یک روزه، "خداداد پلاشی" معاون دریایی و بندری بنادر و دریانوردی بندرلنگه با اشاره به تاریخچه انتقال بیماری ها از طریق بنادر و دریا، بر اهمیت و جایگاه حساس بنادر در جلوگیری از ورود بیماری های واگیردار به کشور تاکید کرد.

پلاشی افزود: با اشاره به خطرات فراوان اینگونه بیماری ها، تدوین روش های اجرایی مناسب برای کنترل این بیماری ها در بنادر حائز اهمیت است.

کارشناس مرکز بهداشت و درمان شهرستان بندرلنگه در این کارگاه آموزشی بر اهمیت شناخت بیماری های واگیردار تاکید کرد و گفت: شیوع بیماری‌های نو پدید در دهه‌های اخیر و تاثیر این بیماری‌ها بر سلامت افراد جامعه، لزوم آگاه‌سازی و اطلاع‌رسانی به مردم در خصوص راه‌های پیشگیری، کنترل و درمان آن‌ها را ضروری کرده است.

وی افزود: در فضاهایی که جمعیت انبوه وجود دارد و افراد از سرتاسر کشور و جهان حضور دارند بیماری های مختلفی بروز پیدا می کند که شیوع آنها از تنفسی و آشامیدنی و گاهی از طریق تماس، به سادگی قابل انتقال می باشد.

گفتنی است، در این دوره آموزشی مطالبی در خصوص بیماری نوپدید و راه های پیشگیری از این بیماری ها توسط کارشناس مرکز بهداشت و درمان شهرستان ارائه شد و شرکت کنندگان با راهکارهای عملی شناسایی، پیشگیری و مبارزه با انواع بیماری های واگیر دار آشنا شدند.

۲۶ تیر ۱۳۹۸ ۱۴:۱۹
تعداد بازدید : ۲۴۹