جمعه ۹ اسفند ۱۳۹۸
 

اخبار

بازدید میدانی استاندار هرمزگان و مدیر بنادر و دریانوردی بندرلنگه از بندر شیوء

بازدید میدانی استاندار هرمزگان و مدیر بنادر و دریانوردی بندرلنگه از بندر شیوء
دکتر همتی استاندار هرمزگان گفت: توجه هرچه بیشتر به بنادر کوچک در کرانه خلیج فارس موجب می شود تا این بنادر بتوانند با کیفیت خوبی در زمینه رونق صادرات، ترانشیپ و اشتغالزایی نقش آفرینی کنند.

به گزارش روابط عمومی بنادر و دریانوردی بندرلنگه، دکتر همتی با بیان این مطلب که توسعه زیرساخت‌های بندری و حمل و نقل دریایی علاوه بر اشتغال‌زایی و توسعه اقتصادی و اجتماعی منطقه، تاثیر قابل توجهی در بهبود معیشت و زندگی ساحل نشینان خواهد داشت، گفت: با فراهم شدن زیرساخت‌های لازم توسط بنادر و دریانوردی استان هرمزگان در بندر شیوء و با توجه به نزدیکی آن به کشورهای حاشیه‌نشین خلیج‌فارس از جمله قطر، این بندر دارای موقعیت مناسبی برای صادرات و واردات کالا می باشد.

وی افزود: بندر شیوء بهترین نقطه اقتصادی و اشتغالي برای مردم بومی این منطقه به شمار می‌رود و یکی از بهترین نقاط کشور برای سرمایه‌گذاری است و موقعیت مناسبی برای صادرات و واردات را دارد.

"قاسم عسکری نسب" مدیر بنادر و دریانوردی بندرلنگه با اشاره به شعار تعیین شده از سوی مقام معظم رهبری برای سال ۹۸ (رونق تولید) خدمت رسانی هرچه بیشتر به ساحل نشینان منطقه را مورد تاکید قرار داد و گفت: بندر شیوء نقطه ی عطفی برای رونق و توسعه شهرستان پارسیان و استان هرمزگان محسوب می شود و نیاز است در شرایط کنونی کشور تمامی ارگان ها با تعامل و کار جهادی مشکلات را مرتفع نمایند تا کار احداث پسکرانه های بندر شیوء و رونق صادرات و واردات اجرایی گردد.

عسکری نسب به اقدامات بسیار موثر توسط اداره کل بنادر و دریانوردی استان هرمزگان و بنادر و دریانوردی بندرلنگه برای تسریع در خدمات به فعالان اقتصادی برای صادرات کالاهای یخچالی به کشورهای حاشیه خلیج فارس مخصوصا قطر، بر آمادگی همکاران این اداره برای ارائه خدمات 24 ساعته به شناورها و صاحبان کالا در بندر شیو تاکید نمود و افزود: عمل به مسئولیت های اجتماعی، توسعه زیرساخت های اقتصاد دریامحور و رونق بخشی به بنادر کوچک در غرب این استان از جمله بندر شیو از جمله راهبردهای سازمان بنادر است.

شایان ذکر است؛ بندر شیوء در غرب استان هرمزگان(با فاصله  ۳۵ کیلومتری از شهر پارسیان و ۱۸۵ کیلومتری از بندر لنگه) تا کشور قطر ۱۱۸ مایل دریایی(هر مایل معادل ۱,۸ کیلومتر) فاصله دارد.

بر همین اساس، از برترین ظرفیت های شهرستان پارسیان و استان هرمزگان به علت نزدیکی به کشور قطر بوده(دارای کمترین مسیر دریایی در استان هرمزگان به بندر الرویس) به شمار می رود و می تواند مورد توجه تجار و بازرگانان در زمینه صادرات کالا قرار گیرد.

۵ شهریور ۱۳۹۸ ۱۳:۳۰
تعداد بازدید : ۴۶۲