چهارشنبه ۲ بهمن ۱۳۹۸
 

اخبار

به مناسبت هفته دولت صورت گرفت؛

دیدار مدیریت بنادر و دریانوردی بندرلنگه با فرماندار شهرستان بندرلنگه

دیدار مدیریت بنادر و دریانوردی بندرلنگه با فرماندار شهرستان بندرلنگه
به مناسبت هفته دولت، مدیر بنادر و دریانوردی بندرلنگه به همراه معاونین این اداره با فرماندار شهرستان بندرلنگه دیدار کردند.

به گزارش روابط عمومی اداره بنادر و دریانوردی بندرلنگه، در این دیدار "علی نیکویی"فرماندار شهرستان بندرلنگه ضمن تبریک به مناسبت هفته دولت از عملکرد مجموعه بنادر و دریانوردی بندرلنگه ابراز رضایت وقدردانی نمودند و این اداره را یکی از ادارات پیشرو و موفق در سطح شهرستان عنوان کردند.

نیکویی با بیان اینکه اداره بنادر و دریانوردی بندرلنگه محور اصلی توسعه شهرستان بندرلنگه می باشد گفت: غرب هرمزگان با وجود پتانسیل  بالقوه نوار ساحلی طولانی و مسیرهای متنوع دریایی و نزدیکی با بنادر کشورهای حوزه خلیج فارس، از پتانسیل های بالایی در زمینه فعالیت های تجاری  ومسافری برخوردار است.

در ادامه "قاسم عسکری نسب" مدیر بنادر و دریانوردی بندرلنگه ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدای معظم دولت به ویژه شهیدان رجایی و باهنر و تبریک به مناسبت هفته دولت، به تشریح عملکرد و طرح های توسعه ای این بندر پرداخت و گزارشی تفصیلی در خصوص اقدامات انجام شده به منظور ایجاد فضای مناسب برای افزایش مشارکت مردم شهرستان، تجار و صاحبان کالا در رونق بخشی به این بندر ارائه داد.

عسکری نسب همچنین حاکمیت  بر سواحل و آبراه ها ،ایمن سازی تردد دریایی در مسیرهای دریایی و  حفظ محیط زیست دریایی را از مهمترین رسالت های کاری نماینده سازمان بنادر و دریانوردی در شهرستان بندرلنگه بیان کرد.

مدیر بنادر و دریانوردی بندرلنگه تصریح کرد : بندرلنگه به عنوان مرکز بنادر غرب هرمزگان با مدیریت بر هفت بندر تجاری،مسافری و پوشش ۵۷۵ کیلومتر خط مرزی ساحلی یکی از بنادر با سابقه و پیشرو در زمینه تجارت کالا و جابجایی مسافر با کشورهای حاشیه خلیج فارس بوده است و با تلاش کارکنان این بندر و برنامه ریزی های انجام شده روند خدمات رسانی و فعالیت های عملیاتی این بندر رو به افزایش می باشد.

گفتنی است مدیریت بنادر و دریانوردی بندرلنگه به عنوان پایتخت ترانزیت خودرو، یکی از بنادر حائز اهمیت در کشور و دومین مرکز مهم تجارت دریایی استان هرمزگان بعد از بندر شهید رجایی محسوب می شود که  در ۱۶۵ کیلومتری جنوب غربی بندرعباس واقع شده و یکی از قدیمی ترین بنادر جهان است.

۶ شهریور ۱۳۹۸ ۱۰:۴۴
تعداد بازدید : ۲۸۷