جمعه ۹ اسفند ۱۳۹۸
 

اخبار

افتتاح مرکز پلیس گمرک در بنادر و دریانوردی بندرلنگه

افتتاح مرکز پلیس گمرک در بنادر و دریانوردی بندرلنگه
طی مراسمی با حضور فرمانده کل نیروی انتظامی استان هرمزگان، فرماندار شهرستان بندرلنگه، مدیریت بنادر و دریانوردی بندرلنگه و مدیر کل گمرک بندرلنگه مرکز پلیس گمرک در بنادر و دریانوردی بندرلنگه افتتاح شد.

به گزارش روابط عمومی اداره بنادر و دریانوردی بندرلنگه، سردار ملکی فرمانده کل نیروی انتظامی استان هرمزگان در مراسم افتتاح مرکز پلیس گمرک در بنادر و دریانوردی بندرلنگه گفت: نیروی انتظامی وظیفه تامین امنیت کشور در همه حوزه‌ها از جمله اقتصادی را بر عهده دارد و راه اندازی پلیس گمرک نیز برای تامین امنیت اقتصادی و مبارزه با قاچاق کالا صورت گرفته است.

وی گفت: مبارزه با مفاسد اقتصادی مطالبه مردم و رهبرانقلاب اسلامی است و پلیس ضمن مقابله قاطع با مفاسد اقتصادی، خدمت گذار کسانی است که در این شرایط به کشور کمک می‌کنند و استقرار پلیس گمرک در مبادی رسمی کشور و کنترل بر فرآیندهای تجاری ازجمله وظایف پلیس امنیت اقتصادی کشور است.

فرمانده کل نیروی انتظامی استان هرمزگان افزود: هوشمندسازی پلیس از جمله برنامه‌های پلیس برای کنترل بیشتر بر ورود و خروج کالا است.

"علی نیکویی" فرماندار شهرستان بندرلنگه نیز در این مراسم گفت: جلوگیری و مبارزه با قاچاق کالا کار بسیار پیچیده و سختی است که با تلاش همه دست اندرکاران محقق می‌شود.

وی افزود: در حال حاضر که کشور در برابر استکبار جهانی در حال مقابله است این گونه همکاری ها می تواند با افزایش ریسک برای قاچاقچیان، پدیده قاچاق را به حداقل برساند تا جلوی سوء استفاده سودجویان گرفته شود و فرمانداری شهرستان بندرلنگه آمادگی هرگونه همکاری در این زمینه را دارد.

"قاسم عسکری نسب"مدیر بنادر و دریانوردی بندرلنگه در آئین افتتاح مرکز پلیس گمرک در بنادر و دریانوردی بندرلنگه با اشاره به اینکه استقرار پلیس امنیت در مبادی دریایی و مرزی، ضمن ایجاد شفافیت، باعث سرعت گرفتن ورود و خروج کالا در مبادی رسمی می شود اظهار داشت: بنادر و دریانوردی به عنوان یک ارگان همراه، همواره آماده همکاری با ارگان های همکار برای استقرار پلیس امنیت اقتصادی در راستای منویات مقام معظم رهبری(مدظله العالی) و تاکید ریاست محترم جمهور برای رونق اقتصادی و کاهش موضوع قاچاق می باشد و در جنگ اقتصادی کشور به عنوان پیشانی فعالیت های اقتصادی کشور تلاش خود را برای تسریع خدمات رسانی انجام می دهد.

۷ مهر ۱۳۹۸ ۱۴:۴۳
تعداد بازدید : ۳۸۱