جمعه ۹ اسفند ۱۳۹۸
 

اخبار

پیام مدیر بنادر و دریانوردی بندر لنگه به مناسبت هفته دریانوردی

پیام مدیر بنادر و دریانوردی بندر لنگه به مناسبت هفته دریانوردی
مدیر بنادر و دریانوردی بندرلنگه طی پیامی فرا رسیدن هفته دریانوردی را به تمامی دریادلان و زحمتکشان فعال در صنعت حمل و نقل دریایی کشور و ساحل نشینان استان هرمزگان تبریک گفت.

 به گزارش روابط عمومی اداره بنادر و دریانوردی بندرلنگه، در متن پیام "قاسم عسکری نسب" چنین آمده است:

هفته دریانوردی فرصتی ارزشمند و مغتنم برای پاسداشت اراده پولادین و گرامیداشت تلاش سرفرازانی است که عرصه دریاها و بنادر را خاستگاه زندگی خویش قرار داده اند و با همت والا و عزم راسخ ، بستر ساز رشد و توسعه و تبیین جایگاه استراتژیک صنعت دریانوردی در اقتصاد ملی و پهنه جهانی شده اند.

هفته دریانوردی، مناسبت ویژه ای است تا خانواده بزرگ دریایی در نقاط مختلف جهان دور یکدیگر گرد آیند و تلاش ها و موقعیت های به دست آمده را مرور کنند و چشم انداز پیش رو را با بهره گیری از تجارب یکدیگر بهتر از گذشته ترسیم نمایند.

چنین مناسبتی بهانه ای است برای یادآوری و تقدیر از تلاش دریادلانی که همه سختی ها را به جان خریده و با ایفای وظایف خود در این عرصه پرخطر نقش قابل توجهی در بهره مندی از منابع خدادادی دریا و توسعه تجارت دریایی ایفا می کنند.

تجارت دریایی، صیادی و حتی مسافرت های دریایی باعث شده تا دریانوردی به عنوان یکی از حرفه های با اهمیت طی قرون و اعصار گذشته گسترش یافته و رونق خود را حفظ نماید و حرفه دریانوردی از دیرباز در زمره مشاغل سخت و دارای صعوبت زیاد به شمار می رفته و دستیابی بشر به فناوری های نوین هم نتوانسته است دشواری های خاص این حرفه را به طور کامل از بین ببرد و اکنون حدود یک و نیم میلیون دریانورد تحت شرایط کاری و محیط سخت و دشوار در دریاهای بیکران جهان فعالیت می نمایند، که خود گویای ارزش والا و جایگاه تاثیرگذار این صنعت در دنیا می باشد.

اینجانب، ضمن ادای احترام به ساحت مقدس شهدای دریانورد، با قلبی مملؤ از عشق و ایمان و در کمال مباهات فرا رسیدن هفته ملی دریانوردی را به دریادلان و دریانوردان کشور عزیزمان ایران اسلامی بویژه حافظان خلیج فارس و تنگه هرمز تبریک و تهنییت عرض می نمایم و همت فعالان عرصه دریایی و بندری بنادر غرب استان هرمزگان که با تلاش شبانه روزی در راه ارتقا و توسعه حمل و نقل دریایی کشور می کوشند را ارج نهاده و امیدوارم در کنار خانواده و عزیزانشان همواره خوشبخت و شادکام باشند.

۸ مهر ۱۳۹۸ ۰۸:۲۰
تعداد بازدید : ۳۳۲