دوشنبه ۲۵ آذر ۱۳۹۸
 

اخبار

به مناسبت روز جهانی کودک و در راستای تحقق مسئولیت های اجتماعی اداره بنادر و دریانوردی بندرلنگه انجام شد:

برگزاری دوره آموزش ایمنی برای کودکان و خانواده های کارکنان بنادر و دریانوردی بندرلنگه

برگزاری دوره آموزش ایمنی  برای کودکان و خانواده های کارکنان بنادر و دریانوردی بندرلنگه
به مناسبت روز جهانی کودک و در راستای تحقق مسئولیت های اجتماعی و ارتقاء فرهنگ ایمنی، آموزش اصول ایمنی در منزل برای آمادگی کودکان و خانواده های پرسنل هنگام مقابله با بحران‌های طبیعی ، حوادث غیرمترقبه و آتش سوزی در شهرک بنادر و دریانوردی بندرلنگه انجام شد.

به گزارش روابط عمومی اداره بنادر و دریانوردی بندرلنگه، "قاسم عسکری نسب"مدیر بنادر و دریانوردی بندرلنگه با تاکید به نشان دادن فعالیت های آتش نشانی به کودکان و خانواده های پرسنل  در بنادر و دریانوردی بندرلنگه گفت : آشنایی کودکان و خانواده ها با خدمات آتش نشانی و همچنین حضور آنها در این دوره آموزشی باعث می شود تا فعالیت ها و تجهیزات آتش نشانان به کودکان و خانواده ها شناسانده شود.

عسکری نسب افزود: جهت نهادینه ساختن آموزش‌های ایمنی باید به حوزه کودکان بیش از پیش توجه شود چرا که وقتی کودکان آموختند، عمل می‌کنند و از والدین می‌خواهند در مقابله با حوادث صحیح رفتار کنند.

وی افزود: بهترین شیوه نهادینه کردن عادت های مثبت، آموزش این عادت ها از دوران کودکی است لـذا ضـروری است که آموزش های مربوط به ایمنی به عنوان مهم ترین آموزش ها برای کودکان مورد توجه واقع شده تا در نهایت با این آموزش ها به کودکان ، آنها بتوانند در طول زندگی خود ایمن زندگی کنند.

گفتنی است، در این دوره آموزشی کودکان و خانواده های آنها ضمن آشنایی با تجهیزات و خودروهای آتش نشانی، توانایی به کارگیری خاموش کننده‌ها و چگونگی استفاده و شرایط حفاظت و نگهداری آن، آشنایی با وسایل خطرناک خانگی، رفتار ناایمن و خطرآفرین و راه‌های فرار از آتش‌سوزی و نیز آشنایی با شماره 125 و نحوه امدارسانی آتش نشانان در هنگام بروز حادثه زیر نظر کارشناسان اداره بنادر و دریانوردی بندرلنگه آشنا شدند و در پایان این مراسم که با استقبال کودکان و خانواده ها روبرو شده بود جوایزی به رسم یادبود اهدا شد.
۱۷ مهر ۱۳۹۸ ۱۳:۲۳
تعداد بازدید : ۱۸۳