جمعه ۱۴ آذر ۱۳۹۹
 

اخبار

بازدید معاون امور دریایی سازمان بنادر و دریانوردی و هیات همراه از بنادر غرب هرمزگان

بازدید معاون امور دریایی سازمان بنادر و دریانوردی و هیات همراه از بنادر غرب هرمزگان
عضو هیأت عامل و معاون امور دریایی سازمان بنادر و دریانوردی و هیات همراه طی سفری یکروزه به بنادر غرب هرمزگان از پروژه های انجام شده در بنادر و دریانوردی بندرلنگه بازدید کرد و در خصوص پروژه های آتی و طرح توسعه این بندر به بحث و گفتگو پرداخت.

به گزارش روابط عمومی اداره‌ بنادر و دریانوردی بندرلنگه، "جلیل اسلامی" عضو هیأت عامل و معاون امور دریایی سازمان بنادر و دریانوردی به همراه مدیران کل ستادی حوزه معاونت دریایی سازمان بنادر و دریانوردی، از بنادر غرب هرمزگان به صورت میدانی بازدید و از نزدیک با مسائل و مشکلات بخش دریایی بنادر غرب آشنا شد و روند فعالیت ها و نحوه خدمات رسانی به ساحل نشینان و دریانوردان این استان را مورد ارزیابی قرار داد.

عضو هیأت عامل و معاون امور دریایی سازمان بنادر و دریانوردی با اشاره به اینکه اقدامات مناسبی در بخش دریایی و همچنین برای رضایت ساحل نشینان و دریانوردان این استان و ارتقا کیفیت خدمات به آن ها در بنادر غرب هرمزگان انجام شده است اظهار داشت: با توجه به جایگاه بندرلنگه به عنوان پایتخت ترانزیت خودروی کشور و جایگاه استرات‍ژیک و اهمیت شهر بندر چارک در غرب هرمزگان در جابجایی مسافر، لزوم کنترل های ایمنی مسافران و شناورها در رأس برنامه های اجرایی قرار دارد.

جلیل اسلامی ضمن بازدید از بخش های مختلف اداره بنادر و دریانوردی بندر لنگه از طرح های توسعه ای این مجموعه بندری همچون احداث ترمینال صادرات مواد معدنی، اطاله موج شکن، تعمیرات اساسی اسکله ها  و دکل های مخابراتی و محوطه سازی و افزایش پسکرانه دیدن کرده و از نزدیک در جریان طرح های فراروی این بندر قرار گرفت.

این مقام مسئول ضمن تقدیر از عملکرد بنادر و دریانوردی بندرلنگه افزود : با توجه به نقش بندرلنگه در استان هرمزگان و با توجه به اینکه این بندر فعالترین بندر استان هرمزگان بعد از بندر شهید رجایی می باشد، انجام طرح توسعه بندرلنگه و بهره گیری از تمام توان و پتانسیل های آن می توان رونق بیشتر اقتصادی منطقه را رقم بزند.

در ادامه "قاسم عسکری نسب"مدیر بنادر و دریانوردی بندرلنگه به برخی اقدامات انجام شده در بنادر غرب هرمزگان پرداخت و از آن جمله به تجهیز بنادر چارک و آفتاب به بادسنج، UPS و نوسازی تجهیزات مخابراتی،پایش مستمر محدوده تحت نظارت در سیستم  VTS، اضافه شدن یدکش همیار به مجموعه بنادر غرب هرمزگان،الکترونیکی نمودن فرایندهای دریایی و عملیاتی نمودن سیستم جامع دریایی در بندر لنگه و بنادر وابسته به آن، اسقرار مهماندار خانم بر روی شناورهای مسافری،استقرار طناب گیر اسکله و... اشاره نمود.

عسکری نسب افزود: بندرلنگه بهترین پایانه لجستیکی برای جزایر کیش ، ابوموسی ، تنب بزرگ و کوچک ، لاوان ، سیری و هندورابی بوده و دارای کوتاهترین فاصله نسبت به بنادر جنوبی با کشور امارات متحده عربی است که هم اکنون یکی از بنادر اصلی ترابری دریایی بار و مسافر به این کشور است.

یادآور می شود، بندر لنگه با دارا بودن ۵۰۰ متر اسکله و ۳۹ هکتار وسعت به عنوان اصلی ترین بندر منطقه غرب هرمزگان در اقتصاد دریایی کشور نقش آفرینی می کند و علاوه بر صادرات کالا، پشتیانی از فعالیت های ترانزیتی، وارداتی و کابوتاژ را نیز بر عهده دارد.

گفتنی است، اتصال از سه جهت به شبکه جاده ای کشور، موقعیت مناسب قرارگیری بندر به لحاظ جغرافیایی، نزدیکی به تنگه هرمز و آب های بین المللی، وضعیت مناسب توسعه فیزیکی طی سالیان اخیر و ارتباط قوی ساکنان آن با اتباع کشورهای حاشیه خلیج فارس در کنار مدیریت اصولی و تأثیرگذار حوزه دریایی و بندری در این خطه باعث شده بندرلنگه همچنان در عرصه ملی و بین المللی حرف های زیادی برای گفتن داشته باشد و به عنوان یکی از کانون های ثقل تجارت دریایی در ساحل جنوبی خلیج فارس قلمداد شود.

۲۲ مهر ۱۳۹۸ ۱۲:۴۷
تعداد بازدید : ۱,۰۸۰