چهارشنبه ۲ بهمن ۱۳۹۸
 

اخبار

مدیر اداره بنادر و دریانوردی بندرلنگه خبر داد؛

برگزاری مانور بزرگ ایمنی، امنیت، اطفای حریق و امداد و نجات در دریا و خشکی در بنادر و دریانوردی بندرلنگه

برگزاری مانور بزرگ ایمنی، امنیت، اطفای حریق و امداد و نجات در دریا و خشکی در بنادر و دریانوردی بندرلنگه
بمناسبت هفته پدافند غیر عامل و در راستای آمادگی همه‌جانبه و ارتقاء سطح آگاهی نیروهای امدادی و خدمات رسان در مواجهه با بحران‌های احتمالی، مانور بزرگ ایمنی، امنیت، اطفای حریق و امداد و نجات در دریا و خشکی در بنادر و دریانوردی بندرلنگه با موفقیت برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره بنادر و دریانوردی بندرلنگه، "قاسم عسکری نسب" هدف از برگزاری این مانور را بروزرسانی بنادر طبق قوانین مدیریت بحران بر اساس سیستم فرماندهی حادثه و برگزاری تمرین عملیاتی در راستای آموزش و آمادگی در مقابله با حوادث دانست و گفت: بعد از آموزش و تمرینات دوره ای، بروز رسانی بنادر طبق استاندارد های جهانی مدیریت بحران در اولویت قرار دارد.

وی افزود: با برگزاری این مانور در نقاط مختلف از اسکله و بارانداز بندرلنگه قصد داریم تا تعامل و همکاری گروه های امداد رسان برای مقابله با بحران های احتمالی را افزایش دهیم.

مدیر اداره بنادر و دریانوردی بندرلنگه تشکیل تیم مدیریت بحران و پدافند غیر عامل و طراحی واجرای الگوی کنترل بحران با استفاده از اصول پدافند غیر عامل شامل پایش شبانه روزی تیم های عملیاتی بندر در زمان بحران و برگزاری دوره های آموزشی مدیریت بحران و پدافند غیر عامل در بنادر غرب هرمزگان را از جمله اقداماتی برشمرد تا دومین قطب تجاری استان بتواند به صورت پایدار به فعالیت خود ادامه دهد.

عسکری نسب ضمن قدردانی از مشارکت دست‌اندرکاران و دستگاه‌ها،  اعم از نیروهای صف و ستادی و ارگان‌های نظامی و انتظامی، اظهار کرد: انجام مانور بزرگ ایمنی، امنیت، اطفای حریق و امداد و نجات در دریا و خشکی با همت دستگاه‌های شرکت‌کننده، ظرفیت‌ها و توانمندی‌های امدادرسانی در بندرلنگه به‌عنوان یک شهرستان ساحلی که معیشت عمده مردم با دریا گره خورده، را به منصه ظهور رساند.

وی در پایان اجرای این مانور را نقطه عطفی در هم‌افزایی دستگاه‌ها و کمک به توسعه اقتصاد دریامحور دانست و گفت: حضور دانش آموزان و اقشار مختلف مردم در حاشیه این مانور فرصتی برای آموزش شیوه‌های نوین و نظام‌مند در مواجهه با حوادث، صیانت از اموال مردم و بیت‌المال در جغرافیای بنادر را فراهم کرد.

"خداداد پلاشی" معاون دریایی و بندری بنادر و دریانوردی بندرلنگه که فرماندهی این مانور را بر عهده داشت، با ابراز رضایت از عملکرد شرکت‌کنندگان در این مانور اظهار داشت: پیش از برگزاری مانور، با تشکیل کارگروه فرماندهی حادثه متشکل از ادارات و کارشناسان ارشد و نیروهای مردمی، سناریوی از پیش تعیین شده در سه بخش آتش‌سوزی در دریا و خشکی، جلوگیری از عملیات خرابکارانه و امدادرسانی به مصدومان تبیین شد.

پلاشی مدیریت یکپارچه، پرهیز از موازی کاری، تعامل بین ادارات و ارگان‌ها بر اساس مسئولیت‌های محوله و همچنین حضور اقشار مختلف مردم از جمله دانش آموزان و ارائه آموزش میدانی مدیریت بحران به آنان را از جمله نقاط قوت و برجسته این رویداد مهم برشمرد.

لازم به ذکر است، مانور بزرگ ایمنی، امنیت، اطفای حریق و امداد و نجات در دریا و خشکی بر اساس اصول مدیریت بحران و سیستم فرماندهی حادثه با مشارکت فرمانداری، جمعیت هلال‌احمر، اورژانس، آتش‌نشانی بندرلنگه و کنگ، نیروی انتظامی و شهرداری شهرستان بندرلنگه و کنگ برگزار شد.

۱۳ آبان ۱۳۹۸ ۱۰:۰۱
تعداد بازدید : ۲۱۶