چهارشنبه ۲ بهمن ۱۳۹۸
 

اخبار

به مناسبت هفته پدافند غیر عامل و در راستای تحقق مسئولیت های اجتماعی اداره بنادر و دریانوردی بندرلنگه انجام شد:

آموزش تئوری وعملی اطفاء حریق به دانش آموزان دبیرستان دخترانه بندر شناس

آموزش تئوری وعملی اطفاء حریق به دانش آموزان دبیرستان دخترانه بندر شناس
به مناسبت هفته پدافند غیر عامل و در راستای تحقق مسئولیت های اجتماعی و ارتقاء فرهنگ ایمنی و سطح آگاهی دانش آموزان ، آموزش اصول و مبانی حریق و نحوه کار با خاموش کننده های دستی به مدت ۳ ساعت توسط کارشناسان آتش نشانی اداره بنادر و دریانوردی بندرلنگه در محل دبیرستان دخترانه بندر شناس تدریس شد.

به گزارش روابط عمومی اداره بنادر و دریانوردی بندرلنگه، "قاسم عسکری نسب"مدیر بنادر و دریانوردی بندرلنگه شناسایی هر چه بیشتر وظایف دانش آموزان و مربیان مدارس در شرایط بحران را از جمله نکات مهم برشمرد و افزود: آگاهی هر یک از دانش آموزان از وظایف فردی در زمان وقوع بحران یک امر مهم برای حصول بهترین نتیجه است که با برگزاری آموزش های تئوری وعملی ایمنی و اطفاء حریق محقق می شود.

عسکری نسب افزود: رعایت نکات ایمنی در محیط های آموزشی مهم است و دانش‌آموزان در مدارس آموزش‌ها و نکات ایمنی مورد نیاز را برای پیشگیری از وقوع حوادث دریافت می کنند و در حقیقت دانش آموزان بهترین قشر برای انتقال آموزش های ایمنی و فرهنگی به سایر اعضای خانواده و دوستان خود هستند.

وی تاکید کرد: رعایت اصول ایمنی در هر قشری جز جدایی‌ناپذیر فرهنگ شهرنشینی است و افزایش آموزش عمومی ایمنی علاوه بر کاهش هزینه خدمات ایمنی در شهر، سطح زندگی شهروندان را افزایش می‌دهد و وقوع حوادث غیرمترقبه را به میزان قابل توجهی کاهش می‌دهد.

گفتنی است، در این دوره آموزشی دانش آموزان ضمن آشنایی با تجهیزات و خودروهای آتش نشانی، توانایی به کارگیری خاموش کننده‌ها و چگونگی استفاده و شرایط حفاظت و نگهداری آن، آشنایی با وسایل خطرناک خانگی، رفتار ناایمن و خطرآفرین و راه‌های فرار از آتش‌سوزی و نیز آشنایی با شماره ۱۲۵ و نحوه امدارسانی آتش نشانان در هنگام بروز حادثه زیر نظر کارشناسان اداره بنادر و دریانوردی بندرلنگه آشنا شدند.

لازم به ذکر است، بندرشناس روستای بزرگی از توابع بخش مرکزی شهرستان بندر لنگه در استان هرمزگان واقع در جنوب ایران می باشد که در ۹ کیلومتری غرب بندر لنگه واقع شده ‌است.

۱۴ آبان ۱۳۹۸ ۱۱:۲۸
تعداد بازدید : ۱۹۰