جمعه ۱۴ آذر ۱۳۹۹
 

اخبار

آنسوی دریاها در 14 آبان 98/ از برخورد کشتی باری و نفتکش در تنگه ججو تا برنامه IMO در زمینه کنوانسیون سولاس

آنسوی دریاها در 14 آبان 98/ از برخورد کشتی باری و نفتکش در تنگه ججو تا برنامه IMO در زمینه کنوانسیون سولاس

 ** خسارت 110 میلیارد دلاری در صورت حملات سایبری به بنادر آسیا پسیفیک

یک گزارش جدید تخمین می زند که در یک سناریوی حمله سایبری "شدید" به بنادر آسیا و اقیانوسیه (APAC) خساراتی معادل 110 میلیارد دلار متوجه این بنادر خواهد شد.

** کیفیت هوا؛ اولویت بنادر جهان

طبق گزارش ESPO که یافته های آخرین گزارش زیست محیطی خود را در کنگره گرین پورت در اسلو ارائه داده است، کیفیت هوا بار دیگر در اولویت بنادر جهان قرار دارد.

** برخورد کشتی باری و نفتکش در تنگه ججو

کشتی باری TENG SHENG با تانکر 3000 تنی چینی در «تنگه ججو کره» برخورد کرد. به گفته مقامات کره ای در این برخورد هر دو کشتی متحمل خسارات جزئی شدند و خدمه هر دو کشتی در سلامت کامل هستند

** برنامه آموزشی IMO در زمینه کنوانسیون سولاس

در برنامه آموزشی IMO شرکت‌کنندگان از شش کشور -کاستاریکا، جمهوری دومینیکن، السالوادور، گواتمالا، هندوراس و نیکاراگوئه- آموزش معیارهای ملی در مورد ایمنی دریایی، امنیت دریایی و جلوگیری از آلودگی را دریافت کردند.کنوانسیون بین‌المللی ایمنی جان اشخاص در دریا یا سولاس معاهده‌ای بین‌المللی است که هدف آن تعیین حداقل استانداردهای ساخت، تجهیز و راه اندازی کشتی‌ها با توجه به ایمنی آن‌ها است.

** گروگانگیری در تانکر یونانی

نیروی دریایی کشورهای آفریقای غربی اعلام کرد که دزدان دریایی در ساعات اولیه امروز به یک نفتکش یونانی در ساحل توگو حمله کرده و چهار خدمه این نفتکش را گروگان گرفتند و از صحنه متواری شدند.

** ترمینال کانتینری 100 میلیون یورویی و افزایش تجارت با چین

 آلمان درصدد ساخت ترمینال کانتینر 100 میلیون یورویی به عنوان بزرگترین ترمینال کانتینری در پسکرانه داخلی اروپا است، برنامه این کشور استفاده از این ترمینال کانتینری به عنوان "دروازه" جدید برای افزایش تجارت با چین است.

۱۴ آبان ۱۳۹۸ ۱۶:۰۹
تعداد بازدید : ۱,۱۷۸