جمعه ۱۴ آذر ۱۳۹۹
 

اخبار

آنسوی دریاها در 15 آبان 98/ از سخنرانی اخیر «کی تاک لیم» تا افزایش رضایت‌مندی دریانوردان در تمام بخش های صنعت دریانوردی

آنسوی دریاها در 15 آبان 98
** کی تاک لیم: ظرفیت صنعت دریانوردی بیش از میزان کنونی است
دبیرکل سازمان جهانی دریانوردی در جدیدترین سخنرانی خود تأکید کرد: توانمندسازی زنان در جامعه دریانوردی امسال درصدر توجه بوده است. پیشرفت‌هایی در این زمینه حاصل شده، اما می توان کارهای بسیاری برای تقویت نقش زنان در صنعت دریایی انجام داد. تنها زمانی همه افراد از این صنعت سود خواهند برد که در همه سطوح و در همه زمینه ها فرصت مساوی فراهم شود.

** دو نفر کشته و یک نفر مفقود؛ پس از انفجار بر روی تانکر روسی
به دنبال انفجار بر روی عرشه یک تانکر روسی در خلیج ناخودکای روسیه، دو نفر جان باختند و یک نفر دیگر مفقود شد. مخزن محموله کشتی در حالی منفجر شد که تانکر در لنگرگاه، لنگر انداخته و در انتظار پهلوگیری در اسکله بوده است.

** ارتقای پنجره واحد دریانوردی در کانال پاناما
کانال پاناما و اداره دریایی پاناما سیستم پنجره واحد دریانوردی پاناما را به روز رسانی کرده و ارتقا دادند. به گفته مقامات کانال پاناما، این قابلیت به کاهش هزینه ها، بهینه سازی برنامه های سفر و بهبود شفافیت و بهره‌وری کمک خواهد کرد.

** افزایش رضایت‌مندی دریانوردان در تمام بخش های صنعت دریانوردی
آخرین گزارش شاخص خوشبختی دریانوردان، پیشرفت چشمگیر سطح شادی را در بین دریانوردان در تمام بخش های صنعت نشان داده است. آخرین داده های سه ماهه اخیر نشان می دهد که شاخص رضایتمندی کلی دریانوردان از 6.27 به 6.59 رسیده است.

** اتحادیه اروپا: صنعت کشتیرانی نیازمند یک انقلاب در زمینه موتور کشتی ها برای داشتن محیط زیست پاک است
ایزابل دورانت، معاون همایش تجارت و توسعه سازمان ملل متحد: اگر میزان انتشار گازهای کربنی از صنعت دریایی کاهش پیدا نکند، ما به سمت "یک فاجعه زیست محیطی" حرکت خواهیم کرد.

** آغاز آزمایش سوخت های بیودیزلی
شرکت  نروژی Hurtigruten آزمایش یک سوخت بیودیزل جدید را آغاز کرده است که پتانسیل کاهش انتشار آلودگی زیست محیطی را تا 95 درصد دارد.
۱۵ آبان ۱۳۹۸ ۱۷:۵۰
تعداد بازدید : ۱,۱۰۰