پنج شنبه ۱۳ آذر ۱۳۹۹
 

اخبار

معاون دریایی و بندری بنادر و دریانوردی بندرلنگه؛

حفظ و صیانت از سرمایه انسانی اولین اولویت سازمان‌های موفق است

حفظ و صیانت از سرمایه انسانی اولین اولویت سازمان‌های موفق است
معاون دریایی و بندری بنادر و دریانوردی بندرلنگه از برگزاری دوره آموزشی حمل مصدوم و احیا قلبی به صورت عملی با هدف توانمند سازی و بازآموزی مسایل امداد و نجات در برخورد با افراد مصدوم و حفظ و صیانت از سرمایه انسانی در اداره بنادر و دریانوردی بندرلنگه خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره بنادر و دریانوردی بندرلنگه،"خداداد پلاشی" برگزاری این دوره آموزشی را گامی مهم برای افزایش آگاهی پرسنل و گسترش فرهنگ سلامتی در بین کارکنان عنوان و از نیروهای انسانی به عنوان سرمایه کلیدی یک سازمان نام برد که سلامت آنها باید مورد توجه جدی مسئولان قرار گیرد.

پلاشی با اشاره به برگزاری دوره آموزشی حمل مصدوم و احیا قلبی افزود : هدف اصلی از برگزاری این دوره آموزشی ، افزایش سطح دانش و توانایی های افراد درباره کمک های اولیه و فوریت های پزشکی، حفظ آمادگی و انجام اقدامات پیشگیرانه قبل از وقوع حوادث غیر مترقبه، حفظ و ارتقای سلامت منابع انسانی و در نهایت ارتقای کارایی، اثربخشی و بهره‌وری در بنادر و دریانوردی بندرلنگه می‌باشد.

 وی افزود: از آن جایی که ایست قلبی ـ تنفسی بی گمان یکی از خطرناک ترین وضعیت هایی است که نیاز به اقدام فوری و سنجیده جهت حفظ حیات و پیشگیری از ضایعات جبران ناپذیر سیستم های حیاتی بدن دارد، این دوره آموزشی به منظور حمایت حیاتی پایه برای افراد در زمان برخورد با مصدومان و بیماران غیر هوشیار، بدون نبض و تنفس برگزار شده است.

وی خاطر نشان کرد: شرکت کنندگان دراین  دوره با مباحث مقدماتی امداد و نجات شامل اصول ایمنی و قانونی در کمک های اولیه، روش مواجهه با مصدوم، خفگی‌ها، احیای قلبی، ریوی، خونریزی، آتل بندی، حمل مصدوم، فوریت های پزشکی بصورت تئوری و عملی با همکاری هلال احمر شهرستان بندر لنگه آشنا شدند.
۲۱ آبان ۱۳۹۸ ۱۳:۱۷
تعداد بازدید : ۸۴۵