پنج شنبه ۱۳ آذر ۱۳۹۹
 

اخبار

به مناسبت روز جهانی دیابت صورت گرفت؛

اجرای طرح پیشگیری از دیابت در اداره بنادر و دریانوردی بندرلنگه

اجرای طرح پیشگیری از دیابت در اداره بنادر و دریانوردی بندرلنگه
به مناسبت روز جهانی دیابت و در راستای ارتقاء سطح سلامت و سنجش سلامتی کارکنان شاغل در اداره بنادر و دریانوردی بندرلنگه، طرح پیشگیری از دیابت با همکاری شبکه بهداشت و درمان شهرستان بندرلنگه در این بندرانجام شد.

به گزارش روابط عمومی اداره بنادر و دریانوردی بندرلنگه،"خداداد پلاشی"معاون دریایی و بندری بنادر و دریانوردی بندرلنگه گفت: چهاردهم نوامبر مصادف با ۲۳ آبان سالروز تولد «فردریک بانتینگ» کاشف انسولین است که سال ۱۹۹۱ با همکاری بنیاد بین‌المللی دیابت (IDF) و سازمان جهانی بهداشت (WHO) به عنوان روز جهانی دیابت نامگذاری شد و هدف از این نامگذاری بالابردن اطلاعات مردم در ارتباط با علل، عوارض، پیشگیری و درمان دیابت بوده است.

پلاشی با بیان اینکه دیابت یکی از بیماری‌های شایع در ایران و جهان است، افزود:هدف از انجام این معاینات ارتقاء سطح سلامت و سنجش سلامتی کارکنان شاغل و شناسایی بیماری های پنهان همچون قند خون و فشار خون است که به دلیل مشغله کاری همکاران مورد غفلت قرار می گیرد.

وی تصریح کرد: دیابت امروزه همه‌گیر شده و هر روزه تعداد زیادی به این بیماری گرفتار می‌شوند و نباید از نقش مهم آموزش و پیشگیری غافل شد و اگر کسی مبتلا شد نباید بگذاریم به عوارض برسد و کمک کنیم تا بیماری کنترل شود.

معاون دریایی و بندری بنادر و دریانوردی بندرلنگه اظهار کرد: بیماری دیابت بیماری است که با آموزش های لازم قابل کنترل است و افراد مبتلا به این بیماری با رعایت رژیم غذای و مصرف انسولین طبق نظر پزشک معالج می توانند مانند هر فرد دیگری ازدواج کنند یا یک زندگی طبیعی داشته باشند.

پلاشی افزود: اجرای طرح پیشگیری از دیابت فرصت مناسبی است تا پرسنل نسبت به موضوع دیابت و فشار خون حساس شوند و ضمن ارج نهادن به زحمات کارکنان بایستی به فراهم آوردن زمینه‌های علمی، پژوهشی و کاربردی برای شناسایی مخاطرات شغلی، اجرای روش‌های صحیح کنترل و ارتقای سطح سلامت نیروی انسانی اقدام نمود.

۲۲ آبان ۱۳۹۸ ۱۳:۳۳
تعداد بازدید : ۸۵۸