پنج شنبه ۱۳ آذر ۱۳۹۹
 

اخبار

تخلیه و بارگیری بیش از 5 میلیون تن انواع کالا در بنادر غرب هرمزگان/ ترابری 378 هزار نفر در مسیرهای های دریایی/ پهلوگیری بیش از 9 هزار شناور در بنادر غرب هرمزگان

تخلیه و بارگیری بیش از 5 میلیون تن انواع کالا در بنادر غرب هرمزگان/ ترابری 378 هزار نفر در مسیرهای های دریایی/ پهلوگیری بیش از 9 هزار شناور در بنادر غرب هرمزگان
مدیر بنادر و دریانوردی بندرلنگه از جابجایی حجمی افزون بر 5 میلیون تن انواع کالا در بنادر غرب هرمزگان و ترابری ایمن بیش از 378 هزار مسافر و گردشگر در مسیرهای داخلی و بین المللی خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره بنادر و دریانوردی بندرلنگه، "قاسم عسکری نسب" در این رابطه اظهار داشت: در دوره زمانی هشت ماهه سال ۹۸، در مجموع 5 میلیون و 138 هزار و 812 تن انواع کالا در بندر لنگه و بنادر وابسته به آن تخلیه و بارگیری شد که از این رقم، یک میلیون و 323 هزار و 448 تن با رشد 4 درصدی مربوط به کالاهای غیر نفتی و ۳ میلیون و 815 هزار و 364 تن به فرآورده های نفتی اختصاص دارد.

وی با اشاره به صادرات 554 هزار و 4 تن کالای غیر نفتی در بنادر غرب هرمزگان گفت: از این میزان، سهم بندرلنگه در صادرات محصولات کشاورزی، دامی و احشام 203 هزار و 834 تن بوده است.

افزایش 4 درصدی ترانزیت غیرنفتی 

مدیر بنادر و دریانوردی بندرلنگه اظهار کرد: طی دوره زمانی یاد شده، حجم ترانزیت کالاهای غیرنفتی (که عمده آن محموله خودرو بوده است) به 193 هزار و 104 تن رسید که نشانگر رشد 4 درصدی در همسنجی با مدت مشابه سال گذشته است و همچنین 50 هزار و 672 تن از اینگونه کالاها وارد این بنادر شد.

کران بری فرآورده های نفتی 12 درصد افزایش یافت

عسکری نسب در بخش دیگری از اظهاراتش حجم صادرات فرآورده های نفتی در بنادر غرب هرمزگان را 2 میلیون و 84 هزار و 9 تن اعلام کرد و گفت: در این مدت، یک میلیون و 731 هزار و 348 تن، به صورت رویه کابوتاژ(کران بری) جابجا شد که افزایش 12 درصدی داشته است.

رشد 23 درصدی تردد شناورها به بنادر

عسکری نسب تعداد شناورهای ورودی به بنادر غرب هرمزگان را 9 هزار و 280 فروند اعلام کرد و افزود: از این میزان، ظرفیت بارگیری 730 فروند شناور، بالای هزار تن و 17 هزار و 812 فروند از شناورهای پهلو گرفته در این بنادر، زیر هزار تن بوده که این میزان نمایانگر رشد 23 درصدی است.

ترابری دریایی22 هزار مسافر در مسیرهای بین المللی

مدیر بنادر و دریانوردی بندرلنگه رونق ترابری مسافران دریایی در آب های سرزمینی و جزایر خلیج فارس را با شیب صعودی مثبت توصیف کرد و گفت: از آغاز سال جاری تاکنون، بیش از 378 هزار و 387 هزار نفر مسافر و گردشگر با رشد 12 درصدی از بنادر لنگه، آفتاب و چارک به مقصد کیش، ابوموسی و سایر جزایر خلیج فارس جابجا شدند که بندرلنگه با ترابری بیش از ۳۳ هزار و۳۵۷ نفر مسافر داخلی، توانست رشد 65 درصدی را به ثبت برساند.

وی خاطرنشان کرد: بندرلنگه در بخش حمل و نقل مسافران در مسیرهای بین المللی(به مقصد بنادر کشور امارات متحده عربی) با ترابری دریایی22 هزار و 689 مسافر توانست رشد 15 درصدی را به خود اختصاص دهد.

۲۶ آذر ۱۳۹۸ ۱۲:۵۲
تعداد بازدید : ۷۱۴