پنج شنبه ۱۳ آذر ۱۳۹۹
 

اخبار

تخلیه و بارگیری بیش از 5 میلیون تن انواع کالا در بنادر غرب هرمزگان/ ترابری مسافر و گردشگر در مسیرهای داخلی و بین المللی و ترانزیت خودرو همچنان روی شیب تند صعود/ پهلوگیری بیش از 10 هزار شناور در بنادر غرب هرمزگان

تخلیه و بارگیری بیش از 5 میلیون تن انواع کالا در بنادر غرب هرمزگان/ ترابری مسافر و گردشگر در مسیرهای داخلی و بین المللی و ترانزیت خودرو همچنان روی شیب تند صعود/ پهلوگیری بیش از 10 هزار شناور در بنادر
مدیر بنادر و دریانوردی بندرلنگه از جابجایی بیش از 5 میلیون تن انواع کالا در بنادر غرب هرمزگان و ترابری ایمن بیش از 400 هزار مسافر و گردشگر در مسیرهای داخلی و بین المللی و ترانزیت بیش از 108 هزار دستگاه خودرو از طریق بندرلنگه خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره بنادر و دریانوردی بندرلنگه، "قاسم عسکری نسب" اظهار داشت: طی دوره زمانی 9 ماه سال ۹۸، در مجموع 5 میلیون و 493 هزار و 625 تن انواع کالا در بندر لنگه و بنادر وابسته به آن تخلیه و بارگیری شد که از این رقم، یک میلیون و 501 هزار و 182 تن با رشد 4 درصدی مربوط به کالاهای غیر نفتی و 3 میلیون و 992 هزار و 443 تن به فرآورده های نفتی اختصاص دارد.

وی با اشاره به صادرات 624 هزار و 982 تن کالای غیر نفتی در بنادر غرب هرمزگان گفت: از این میزان، حجم صادرات محصولات کشاورزی، دامی و احشام در بندرلنگه 219 هزار و 636 تن است.

ترانزیت غیرنفتی 3 درصد افزایش یافت

مدیر بنادر و دریانوردی بندرلنگه اظهار کرد: طی دوره زمانی یاد شده، حجم ترانزیت کالاهای غیرنفتی (که عمده آن محموله خودرو بوده است) به 224 هزار 784 تن رسید که نشانگر رشد 3 درصدی در همسنجی با مدت مشابه سال پیش از آن است.

وی ضمن اشاره به جابجایی 108 هزار و 566 دستگاه خودروی ترانزیتی طی 9 ماه سال جاری، از رشد 3 درصدی این بخش از فعالیت های بندری خبر داد.

افزایش 3 درصدی کابوتاژ(کران بری) فرآورده های نفتی

عسکری نسب در بخش دیگری از اظهاراتش حجم صادرات فرآورده های نفتی در بنادر غرب هرمزگان را دو میلیون و 150 هزار و 696 تن اعلام کرد و گفت: در این مدت، یک میلیون و 841 هزار و 740 تن، به صورت رویه کابوتاژ(کران بری) جابجا شد که رشد ۱۳ درصدی داشته است.

رشد ۲۱ درصدی تردد شناورها به بنادر

عسکری نسب تعداد شناورهای ورودی به بنادر غرب هرمزگان را 10 هزار و 171 فروند اعلام کرد و افزود: از این میزان، ظرفیت بارگیری 827 فروند شناور، بالای هزار تن و 19 هزار و 562 فروند از شناورهای پهلو گرفته در این بنادر، زیر هزار تن بوده که این میزان نمایانگر رشد ۲۱ درصدی است.

ترابری بیش از 409 هزار نفر در مسیرهای های دریایی

مدیر بنادر و دریانوردی بندرلنگه با اشاره به رشد 13 درصدی ترابری مسافران دریایی در آب های سرزمینی و جزایر خلیج فارس گفت: از آغاز سال جاری تاکنون، بیش از 409 هزار و 864 هزار نفر مسافر و گردشگر از بنادر لنگه، آفتاب و چارک به مقصد کیش، ابوموسی و سایر جزایر خلیج فارس جابجا شدند که بندرلنگه با ترابری بیش از 37 هزار و 43 نفر مسافر، توانست رشد 60 درصدی را به ثبت برساند.

وی خاطرنشان کرد: بندرلنگه در بخش حمل و نقل مسافران دریایی در مسیرهای بین المللی(به مقصد بنادر کشور امارات متحده عربی) با ثبت ترابری 22 هزار و 689 مسافر توانست رشد 15 درصدی را به خود اختصاص دهد.

۱۷ دی ۱۳۹۸ ۱۰:۳۸
تعداد بازدید : ۴۹۸