یکشنبه ۳ بهمن ۱۴۰۰
 

اخبار

با توجه به نزدیک شدن ایام نوروز ٩٩ و آمادگی برای انجام سفرهایی ایمن در بنادر غرب هرمزگان صورت پذیرفت؛

آموزش آتش نشانى و اطفای حریق به پرسنل بندر مسافری چارک

آموزش آتش نشانى و اطفای حریق به پرسنل بندر مسافری چارک
در راستای نزدیک شدن به ایام نوروز ۹۹ و افزایش دامنه فعالیت های جاری در بندر مسافری چارک و لزوم ایجاد تمهیدات ایمنی و آمادگی برای مقابله با خطرات احتمالی بویژه آتش سوزی، یک دوره آموزش آتش نشانی و اطفای حریق در این بندر برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره بنادر و دریانوردی بندرلنگه، "قاسم عسکری نسب" مدیر بنادر و دریانوردی بندرلنگه ضمن اعلام این خبر اظهار داشت: این دوره آموزشی به همت آتش نشانی اداره بنادر و دریانوردی بندرلنگه و در راستای حفظ آمادگی دست اندرکاران سفرهای دریایی در هنگام بروز سوانح و سنجش توانمندی آنان برای پشتیبانی از طرح تسهیل سفرهای دریایی نوروز ۹۹ به صورت تئوری و عملی برگزار شد.

وی اظهار داشت: این دوره با هدف ارتقای آگاهی از خطرات احتمالی آتش سوزی، پیشگیری و در صورت نیاز مبارزه با آن جهت پرسنل بندر مسافری چارک برگزارشد تا ضمن آشنایی با اصول مبارزه با آتش، خود نیز بتوانند در مواقع ضروری به عنوان آتش نشان عمل کرده و جان و مال خود و دیگران را نجات دهند.

عسکری نسب افزود: در این دوره آموزشی نحوه عملکرد و مدیریت ایمنی و آتش نشانی و سایر نیروها بر اساس آیتم هایی نظیر: زمان رسیدن، زمان آماده سازی تجهیزات، هماهنگی تیمی، انضباط عملیاتی، آمادگی تجهیزات، نحوه استقرار خودروها و نحوه فرماندهی در عملیات آموزش و مورد ارزیابی قرار گرفت.

گفتنی است، بندر چارک دروازه ورودی گردشگران به جزیره زیبای کیش است که همه ساله میزبان بخش کثیری از مسافران دریایی در این مسیر می باشد و در  فاصله۲۶۰ کیلومتری غرب بندر عباس و از توابع شهرستان بندرلنگه و در ۱۷ مایلی جزیره کیش واقع شده است.

۷ اسفند ۱۳۹۸ ۱۹:۰۰
تعداد بازدید : ۱,۳۱۳