یکشنبه ۳ بهمن ۱۴۰۰
 

اخبار

مدیر بنادر و دریانوردی بندرلنگه عملکرد ۱۱ ماهه بنادر غرب هرمزگان را تشریح کرد:

جابجایی ۶ میلیون تن انواع کالا و پهلوگیری بیش از ۱۱ هزار شناور تجاری و مسافری

جابجایی ۶ میلیون تن انواع کالا و پهلوگیری بیش از ۱۱ هزار شناور تجاری و مسافری
مدیر بنادر و دریانوردی بندرلنگه از جابجایی حجمی افزون بر ۶ میلیون تن انواع کالا و پهلوگیری بیش از ۱۱ هزار شناور و همچنین ترابری ایمن بیش از ۲۵ هزار مسافر و گردشگر در مسیرهای داخلی و بین المللی در بنادر غرب هرمزگان خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره بنادر و دریانوردی بندرلنگه، "قاسم عسکری نسب" اظهار داشت: در دوره زمانی 11 ماهه سال ۹۸، در مجموع شش میلیون و ۶۹۷ هزار و ۲۸۴ تن انواع کالا در بندرلنگه و بنادر وابسته به آن تخلیه و بارگیری شد که از این میزان، یک میلیون و ۸۴۷ هزار و ۲۹۶ تن که رشد ۶ درصدی را نشان می دهد مربوط به کالاهای غیر نفتی و چهار میلیون و ۸۴۹ هزار و ۹۸۸ تن دیگر به فرآورده های نفتی اختصاص دارد.

وی به صادرات ۷۴۷ هزار و ۶۰ تن کالای غیر نفتی در بنادر غرب هرمزگان نیز اشاره کرد و گفت: از این میزان، سهم بندرلنگه در صادرات محصولات کشاورزی، دامی و احشام ۲۳۹ هزار و ۸۳۵ تن بوده است.

مدیر بنادر و دریانوردی بندرلنگه اظهار کرد: طی ۱۱ ماه سال جاری، حجم ترانزیت کالاهای غیرنفتی (که عمده آن محموله خودرو بوده است) به ۲۵۴ هزار و ۳۵۰ تن رسید که از این میزان، ۱۲۳ هزار و ۲۱۷ دستگاه خودروی ترانزیتی در بنادر غرب هرمزگان جابجا شد.

این مقام مسئول در بخش دیگری از اظهاراتش حجم صادرات فرآورده های نفتی در بنادر غرب هرمزگان را دو میلیون و ۷۰۶ هزار و ۵۵۰ تن اعلام کرد و گفت: در این مدت، دو میلیون و ۱۴۳ هزار و ۴۳۱ تن از این نوع محموله های تجاری، به صورت رویه کابوتاژ(کران بری) جابجا شد.

عسکری نسب تعداد شناورهای ورودی به بنادر غرب هرمزگان را یازده  هزار و ۹۸۷ فروند اعلام کرد و افزود: ازمجموع شناورهای پهلو گرفته در بنادر غرب هرمزگان، ۹۰۷ فروند شناور بالای هزار تن و ۲۳ هزار و ۸۷ فروند شناورها زیر هزار تن بوده که این میزان نمایانگر رشد ۱۶ درصدی را در مقایسه با سال گذشته نشان می دهد.

مدیر بنادر و دریانوردی بندرلنگه رونق ترابری مسافران دریایی در آب های سرزمینی و جزایر خلیج فارس را قبل از شیوع بیماری کووید ۱۹ با شیب صعودی مثبت توصیف کرد و گفت: از آغاز سال جاری ، بیش از ۵۱۷ هزار و ۲۶۷ هزار نفر مسافر و گردشگر با رشد ۱۷ درصدی از بنادر لنگه، آفتاب و چارک به مقصد کیش، ابوموسی و سایر جزایر خلیج فارس جابجا شدند که بندرلنگه با ترابری بیش از ۳۷ هزار ۱۱۸ نفر مسافر داخلی، توانست رشد ۳۸ درصدی را به ثبت برساند.

وی خاطرنشان کرد: بندرلنگه در بخش حمل و نقل مسافران در مسیرهای بین المللی(به مقصد بنادر کشور امارات متحده عربی) با ترابری ۲۶ هزار و ۹۸۱ مسافر رشد ۱۲ درصدی را رقم زده است.
۱۷ اسفند ۱۳۹۸ ۱۲:۱۴
تعداد بازدید : ۱,۳۵۵