یکشنبه ۳ بهمن ۱۴۰۰
 

اخبار

در راستای طرح پویش سلامت و با همکاری اداره بنادر و دریانوردی بندرلنگه صورت گرفت؛

برپایی 3 ایستگاه سلامت برای مقابله با کرونا ویروس در بندرلنگه

برپایی 3 ایستگاه سلامت برای مقابله با کرونا ویروس در بندرلنگه
در راستای طرح پویش سلامت و کنترل و پیشگیری از انتقال کرونا ویروس، سه پایگاه کنترل سلامت با همکاری اداره بنادر و دریانوردی بندرلنگه در ورودی و سطح شهرستان بندرلنگه برپا شد.

به گزارش روابط عمومی اداره بنادر و دریانوردی بندرلنگه،"قاسم عسکری نسب"مدیر بنادر و دریانوردی بندرلنگه گفت: با اشاره به مصوبات کمیته سلامت شهرستان و دستور فرماندار شهرستان بندرلنگه، سه ایستگاه غربالگری مبارزه با کرونا ویروس در مبادی ورودی شهرستان بندرلنگه با همکاری این اداره راه اندازی شد.

عسکری نسب اظهار داشت: در این پایگاه‌ها که با مشارکت شهرداری بندرلنگه و کنگ، جمعیت هلال احمر و شبکه بهداشت شهرستان، نیروی انتظامی و پویش مردمی طرح سلامت شهرستان بر پا شده است، تب سنجی و ضدعفونی کردن خودروهای غیر بومی انجام می‌شود و به سوالات مردم درباره این ویروس و راه‌های پیشگیری و مقابله با بیماری کرونا پاسخ خواهند داد.

وی تصریح کرد: طی روزهای اخیر اهدای مواد ضد عفونی کننده، آموزش همگانی با توزیع بروشور در سطح شهر جهت آگاه سازی مردم و رعایت نکات بهداشتی، همکاری با شبکه بهداشت و جمعیت هلال احمر شهرستان بندرلنگه و هم چنین ضدعفونی و گندزدایی معابر حریم بندر و شهرهای بندرلنگه و بندرکنگ، راه اندازی پایگاه مرکز پیشگیری و مقابله با بیماری کرونا ویروس در بنادر و دریانوردی بندرلنگه از جمله برنامه های اداره بنادر و دریانوردی در جهت مقابله با کرونا ویروس  بوده است.

عسکری نسب با اشاره به لزوم در خانه ماندن مردم جهت مقابله با کرونا ویروس افزود: تست تب‌سنجی و کنترل ویروس کرونا از کلیه مسافرانی که از شهرهای دیگر به استان هرمزگان سفر می‌کنند هم اکنون در حال اجراست و امیدواریم  مردم از تردد و سفر و حضور در اماکن شلوغ خودداری کنند و با توجه به تعطیلی بنادر گردشگری و محدودیت سفر به جزایر استان هرمزگان درخواست می گردد که به استان هرمزگان،خصوصا غرب استان سفر نکنند .

گفتنی است، تمام پرسنل و مسئولین اجرایی بنادر و دریانوردی بندرلنگه در زمینه پیشگیری و مقابله با این بیماری در هر لحظه از شبانه روز آماده دریافت گزارشات و نیز اقدامات لازم هستند.

۹ فروردین ۱۳۹۹ ۱۲:۴۲
تعداد بازدید : ۲,۴۹۵