یکشنبه ۳ بهمن ۱۴۰۰
 

اخبار

پیام تبریک مدیر بنادر و دریانوردی بندرلنگه به مناسبت اعیاد شعبانیه

پیام تبریک مدیر بنادر و دریانوردی بندرلنگه به مناسبت اعیاد شعبانیه
مدیر بنادر و دریانوردی بندرلنگه طی پیامی فرا رسیدن اعیاد شعبانیه را به تمامی مسلمانان جهان به ویژه جامعه دریایی و بندری و ساحل نشینان استان هرمزگان تبریک گفت.

به گزارش روابط عمومی اداره بنادر و دریانوردی بندرلنگه، در متن پیام "قاسم عسکری نسب" چنین آمده است:

سوم‌شعبان فرخنده میلاد با سعادت سرور و سالار آزادگان جهان، حضرت اباعبدالله الحسین علیه السلام و چهارمین روزش ولادت قمر تابناک هاشمی، بزرگ جانباز دشت نینوا، حضرت ابوالفضل العباس سلام الله علیه و روز پنجم آن مصادف با تولد پرنور سید الساجدین حضرت امام زین العابدین علیه السلام است.

ماه شعبان هنگامه شور و شعف و شکفتن خجسته گل‌های ملکوت در باغ بارور هستی و ماه پیامبر رحمت است که سرخ‏ترین آیه خلقت، با دستان  خداوند در این ماه به نمایش گذاشته شده است.

شعبان ماه نزول موهبت الهی و طلیعه گاه زیبای ایثار و اراده سیدالشهدا امام حسین(ع)، جوانمردی و وفاداری قمر بنی هاشم اباالفضل عباس (ع)، زهد و بندگی زین العابدین امام سجاد(ع)، رشادت حضرت علی اکبر(ع) و ماه میلاد مصلح و موعود عالمیان حضرت مهدی عج الله تعالی فرجه  است.

نامگذاری سالروز ولادت امام حسین علیه السلام به نام روز پاسدار و ولادت حضرت ابوالفضل العباس علیه السلام به نام روز جانباز امری نیکو و مبارک است که توانسته است با تأسی از آموزه های پربار اسلامی و نهضت انسان ساز عاشورا در مسئولیت پذیری و پاسداری در راه دین و وطن موثر باشد و افقی روشن را در آتیه نظام مقدس جمهوری اسلامی ترسیم نماید و پاسداران سبز قامت و جانبازان سرافراز این سرزمین که نمادی از هویت، آزادگی و مقاومت هستند همواره در طول تاریخ انقلاب اسلامی، دفاع مقدس و پس از آن در دفع شر اجانب تاثیر بسزایی داشته و توانسته اند به نحو شایسته مدافع مردم و میهن اسلامی باشند.

اینجانب، فرارسیدن اعیاد شعبانیه را خدمت همه مسلمانان جهان بویژه جامعه دریایی و بندری کشور و استان و همه ملت ایران و ساحل نشینان استان هرمزگان تبریک و تهنیت عرض می نمایم.

۹ فروردین ۱۳۹۹ ۱۳:۱۴
تعداد بازدید : ۱,۶۵۴