یکشنبه ۳ بهمن ۱۴۰۰
 

اخبار

سال گذشته در بنادر غرب استان محقق شد:

رشد ۹۷ درصدی بندرلنگه درشاخص های دهگانه / ترانزیت بیش از ۱۲۷ هزار خودرو به کشورهای آسیای میانه

رشد ۹۷ درصدی بندرلنگه درشاخص های دهگانه / ترانزیت بیش از ۱۲۷ هزار خودرو به کشورهای آسیای میانه
مدیر بنادر و دریانوردی بندرلنگه گفت: در سال گذشته (سال رونق تولید) براساس برنامه ریزی های صورت گرفته در حوزه عملیاتی شاهد رشد ۹۷ درصدی و در بخش ترانزیت نیز ۱۲۷ هزار خودرو به کشور های آسیای میانه ترانزیت شده است .

به گزارش روابط عمومی اداره بنادر و دریانوردی بندرلنگه،"قاسم عسکری نسب" با اشاره به تدوین و اجرای برنامه ای دهگانه به منظور دستیابی به ارتقاء خدمات مطلوبتر در حوزه دریایی و بندری  خاطر نشان کرد: افزایش کیفیت و کمیت عملیات تخلیه و بارگیری کالا، پایش و احصاء نقاط قوت و ضعف با تمرکز بر فعالیت‌های دریایی و بندری، توانمند‌ سازی نیروی انسانی و اجرای برنامه های توسعه ای با هدف ارائه خدمات بهتر به دریانوردان، فعالین اقتصادی و کارگزاران بندری در غرب استان هرمزگان مهمترین محورهای اهداف دهگانه بوده است .

وی افزود: خوشبختانه در سال گذشته طبق برنامه ریزی  صورت گرفته پیشرفت ۹۷ درصدی درکلیه حوزهای عملیاتی محقق شد.

بندر لنگه به عنوان قلب تپنده ترانزیت خودرو

مدیر اداره بنادر و دریانوردی بندرلنگه با بیان اینکه  این بندر به عنوان قلب تپنده ترانزیت خودرو در ایران و چهار راهی امن برای ترابری دریایی و زمینی به کشور های آسیای میانه محسوب می شود عنوان کرد: سال گذشته ترانزیت  بیش از ۱۲۷ هزار خودرو بدون هیچگونه سانحه و خسارت  از طریق بندرلنگه به کشور های آسیای میانه انجام گرفت .

وی ادامه داد: این بندر در سال ۱۳۹۸توانست برای دومین سال متوالی جایگاه نخست این بخش را در بین دیگر بنادر کشور به خود اختصاص دهد.

قاسم عسکری نسب،  افزایش حجم تخلیه و بارگیری کالا، راه اندازی خطوط صادرات کالاهای یخچالی به کشورهای حاشیه خلیج فارس، افزایش حجم سفرهای دریایی و پذیرش مسافر و گردشگر قبل از شیوع بیماری کووید- ۱۹ ، تعمیرات اساسی اسکله های بندر، ساخت ساختمان رفاهی کارگری، اصلاح کانال های دفع آب های سطحی منتهی به بندر، ساخت یک فروند اسکله شناور برای پهلوگیری لندینگ کرافت ها، ارتقاء توان عملیاتی با واگذاری عملیات تخلیه و بارگیری کالا به شرکت های پیمانکار، حفظ سطح ایمنی دریانوردی در آبراه های تحت حاکمیت با خارج سازی مغروقه ها، نصب علائم کمک ناوبری همچنین  بازدید از سواحل، نظارت بر ساخت و سازهای و برخورد قضایی  با سازه های غیر مجاز را از دیگر اقدامات مهم بنادر غرب استان در سال گذشته برشمرد.

توسعه بندر شیوء براساس مولفه های حمایتی از بنادر کوچک

این مقام مسئول تقویت و توسعه بنادر کوچک را یکی از اولویت های مهم سازمان بنادر و دریانوردی در سال گذشته دانست و گفت:  این امر سبب گردید تا  زیر ساخت های توسعه ی بندر شیوء در شهرستان پارسیان و آغاز صادرات به بندر الرویس قطر به سرعت انجام پذیرد .

وی افزود: با احداث یک رمپ خاکی، طی یکسال گذشته بیش از یکهزار و ۵۶۰ TEUکانتیتر یخچالی از بند شیوء به بازارهای هدف صادر  شده است.

به گفته عسکری نسب ، استقرار نرم افزار حوزه دریایی و بندری و نصب چراغ های موج شکن بندر شیوء مهمترین اقداماتی است که در راستای تقویت این بندر به انجام رسیده است.

مدیر اداره بنادر و دریانوردی بندر لنگه تدوین مطالعات طرح جامع بنادر و دریانوردی بندرلنگه و شیوء، اختصاص ۳۰ میلیارد ریال از سوی معاونت مهندسی و توسعه امور زیر بنایی سازمان بنادر و دریانوردی جهت انجام پروژه های زیر ساختی بندر شیو، اقدامی تحول آفرین در جهت  تقویت بنادر غرب در سال جهش تولید دانست .

۲۳ فروردین ۱۳۹۹ ۱۲:۲۹
تعداد بازدید : ۱,۴۸۳