چهارشنبه ۱۲ آذر ۱۳۹۹
 

اخبار

به مناسبت روز جهانی دریانورد صورت گرفت:

تقدیر از دریانوردان، کاپیتانها و خدمه شناور های پهلوگرفته در بنادر و دریانوردی بندرلنگه

تقدیر از دریانوردان، کاپیتانها و خدمه شناور های پهلوگرفته در بنادر و دریانوردی بندرلنگه
به مناسبت 25 ژوئن مصادف با 5 تیرماه ( روز جهانی دریانورد) از دریانوردان، کاپیتانها و خدمه کشتی های پهلو گرفته در بنادر و دریانوردی بندرلنگه تقدیر به عمل آمد.

به گزارش روابط عمومی، "قاسم عسکری نسب" مدیر اداره بنادر و دریانوردی بندرلنگه به مناسبت روز جهانی دریانورد با حضور در اسکله‌های این بندر با اهدای شاخه گل و هدایایی از تلاش‌ها و زحمات دریانوردان، کاپیتانها و خدمه کشتی های پهلوگرفته در بنادر و دریانوردی بندرلنگه تقدیر کرد.

عسکری نسب تصریح کرد: اگر امروز به داشتن ناوگانی توانمند به خود می‌بالیم، بدون شک این مهم به پاس همت بلند کسانی است که با شب‌زنده‌ داری و مایه گذاشتن از جان و دوری از خانواده و همچنین در خط مقدم مواجهه با پاندمی کووید ۱۹، نقش حیاتی در جریان جابجایی کالاها ایفا کردند و گل واژه ایثار و گذشت را بر تارک تاریخ دریانوردی حک کرده‌اند.

وی گفت: در حال حاضر دریانوردان با وجود ویروس کویید 19 و اینکه با خطرات مختلفی مواجه هستند با ازخودگذشتگی و فداکاری، سخت ترین شرایط را تحمل می کنند تا با به گردش درآوردن چرخه اقتصاد دریایی،خدمات ارزنده ای به جامعه جهانی عرضه نمایند.

مدیر بنادر و دریانوردی بندرلنگه افزود: در واقع چنین روزی تجلیل و تکریم از بزرگ ‌مردانی است که با عزم و اراده، تلاش‌های صادقانه تعهد کاری بهترین سال‌های جوانی را در اندوختن دانش، تخصص، بالندگی و پویایی ناوگان ملی سپری می‌کنند تا چرخ‌های ناوگان ملی یک لحظه با تأخیر مواجه نشود.

وی در پایان گفت: اینجانب ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدای دریانورد، فرارسیدن «روز جهانی دریانورد» را به کلیه تلاشگران عرصه دریانوردی بویژه همکاران عزیزم در بنادر سراسر کشور و خانواده های محترم آنان صمیمانه تبریک گفته سربلندی و توفیق روزافزون همگان را از درگاه ایزد منان آرزومندم.

شایان ذکر است؛  از سال ۲۰۱۰ تاکنون به مدت  10 سال است که تاریخ ۲۵ ژوئن همزمان با 5 تیرماه به عنوان روز جهانی دریانورد اعلام شده که در این ارتباط با برگزاری رویدادهای مختلف از دریانوردان در سراسر جهان قدردانی می شود.

۴ تیر ۱۳۹۹ ۱۶:۰۰
تعداد بازدید : ۳۵۲