پنج شنبه ۱۳ آذر ۱۳۹۹
 

اخبار

همزمان با ۲۱ تیر ماه "روز بدون پلاستیک" در بنادر و دریانوردی بندرلنگه صورت گرفت؛

توزیع اقلام بهداشتی و محافظتی پیشگیری از انتشار بیماری کرونا در بسته ها و کیسه های پارچه ای(جایگزین کیسه های پلاستیکی ) به عنوان گزینه ای سازگار با محیط زیست

توزیع اقلام بهداشتی و محافظتی پیشگیری از انتشار بیماری کرونا در بسته ها و کیسه های پارچه ای(جایگزین کیسه های پلاستیکی ) به عنوان گزینه ای سازگار با محیط زیست
همزمان با ۲۱ تیر ماه "روز بدون پلاستیک" مرکز HSE اداره بنادر و دریانوردی بندرلنگه در برنامه‌ای حمایتی، نسبت به توزیع اقلام بهداشتی و محافظتی پیشگیری از انتشار بیماری کرونا در بسته ها و کیسه های پارچه ای (جایگزین کیسه های پلاستیکی ) به عنوان گزینه ای سازگار با محیط زیست اقدام کرد.

به گزارش روابط عمومی اداره بنادر و دریانوردی بندرلنگه، "قاسم عسکری نسب"مدیر بنادر و دریانوردی بندرلنگه گفت: این برنامه با هدف آگاه سازی و ارتقاء آگاهی عمومی شهروندان و همچنین جامعه دریایی و بندری بندرلنگه در رابطه با کاهش استفاده از کیسه های پلاستیکی  و همچنین مخاطرات و مضرات مربوط به مصرف کیسه های پلاستیکی و تاثیر آن بر طبیعت و کمک به حفاظت از محیط زیست دریایی و بندری در بنادر و دریانوردی بندرلنگه اجرا شد.

عسکری نسب افزود: باید در این راه با یک عزم ملی، همیاری وهمکاری کلیه سازمان های ذیربط ونهادهای متولی وتصویب قوانین وارائه راهکارهای موثر جهت کاهش و یا عدم مصرف کیسه های پلاستیکی اقدام نمایند.

مدیر بنادر و دریانوردی بندرلنگه تاکید کرد: برای ترغیب مردم به استفاده نکردن از کیسه های پلاستیکی نباید به یکی دو روز در سال اکتفا کرد و ساز و کارهای قانونی و بستر سازی لازم برای حفظ محیط زیست باید دائمی باشد.

وی تصریح کرد: هر ایرانی روزانه حداقل از سه کیسه پلاستیکی استفاده می کند که دریافت کمترین تعداد کیسه های پلاستیکی هنگام خرید، به همراه داشتن کیسه های پارچه ای و استفاده از سبدهای خرید به جای نایلون و خرید محصولاتی که در بسته بندی آنها به جای پلاستیک از شیشه یا کاغد استفاده شده از جمله راهکارهای کاستن از مضرات استفاده از کیسه های پلاستیکی است.

گفتنی است، نصب بنر و پوستر، توزیع پوستر آموزشی روز بدون نایلکس، توزیع اقلام بهداشتی و محافظتی پیشگیری از انتشار بیماری کرونا در بسته ها و کیسه های پارچه ای از ویژه برنامه های اجرا شده در بنادر و دریانوردی بندرلنگه در این روز بود.

۲۲ تیر ۱۳۹۹ ۱۳:۰۵
تعداد بازدید : ۳۳۶