پنج شنبه ۱۳ آذر ۱۳۹۹
 

اخبار

مدیر بنادر و دریانوردی بندرلنگه:

حفظ حجاب هم چون جهاد در راه خدا است

حفظ حجاب هم چون جهاد در راه خدا است
بمنظور ترویج فرهنگ اسلامی و تجلیل از فرهنگ سازان توسعه و تحکیم حجاب، مراسم گرامیداشت روز عفاف و حجاب در بنادر و دریانوردی بندرلنگه برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره بنادر و دریانوردی بندرلنگه،"قاسم عسکری نسب"مدیر بنادر و دریانوردی بندرلنگه گفت: باور داشتن حجاب به عنوان یک اعتقاد دینی بر ارزش ها و هنجارها مشروعیت بخشیده و در عرصه اجتماعی میزان نهادینه کردن باور ها را نشان می دهد و نوع پوشش و حجاب انسان بیانگر ارتباط غیر کلامی،خصلت والای انسانی و زبان بدن اوست و موضوع حجاب تنها به یک ملت و یک مذهب محدود نمی باشد، بلکه در تمام ادیان الهی تاکید بر پوشش و حجاب بوده است.

عسکری نسب با تاکید بر ضرورت رعایت بیشتر عفاف و حجاب از سوی خانواده ها و مردان و زنان در جامعه، افزود: هرگونه سهل انگاری در این حوزه، بی احترامی به ارزش های اسلامی و خون شهیدان است و اسلام، حجاب را از مصادیق مهمّ تحقق امنیّت اجتماعی در جامعه معرّفی کرده است و چالش‌ها، زمینه‌ها و راهبردهای بسیار مهمّی را برای شکوفایی ذهن نواندیش افراد جامعه در این مورد تبیین کرده است.

وی بیان داشت: خانواده‌ها با ارائه الگوهای مناسب حجاب و آموزش مهارت‌های زندگی به فرزندان می‌توانند در کاهش بد حجابی، این معضل اجتماعی نقش موثر و بسزایی داشته باشند.

در ادامه حجت الاسلام چاووشی مسئول امور فرهنگی اداره بنادر و دریانوردی بندر لنگه گفت: حجاب جزیی از تمدن، فرهنگ، آداب و رسوم اسلامی و شریعت الهی است و یکی از نمادهای حیا و عفاف، نماد پوشش و لباس بوده است که پایبندی به آن برای زنان مسلمان یک کمال به حساب می آید.

مسئول امور فرهنگی اداره بنادر و دریانوردی بندر لنگهتصریح کرد: حوزه های فرهنگی بایستی با جدیت به موضوع حجاب و عفاف ورود کرده و فرهنگ سازی مناسبی با آموزه های اسلامی و ایرانی انجام دهند و ارائه الگو سازی اسلامی برای کارکنان شاغل در ادارات یک امر ضروری است.

گفتنی است،در پایان این مراسم از 13 نفر از خواهران نمونه در زمینه عفاف و حجاب با اهدای لوح تقدیر و هدایایی تجلیل بعمل آمد.

۲۲ تیر ۱۳۹۹ ۱۳:۱۹
تعداد بازدید : ۳۴۷