پنج شنبه ۱۳ آذر ۱۳۹۹
 

اخبار

روند صعودی شاخص های عملیاتی از ابتدای سال جاری تا نیمه تیرماه در بنادر غرب هرمزگان

تخلیه و بارگیری یک میلیون تن انواع کالا در بنادر غرب هرمزگان/ افزایش 19 درصدی صادرات کالاهای غیرنفتی/ ترانزیت بیش از 8 هزار خودرو به کشورهای آسیای میانه/ پهلوگیری بیش از ۸ هزار شناور در بنادر غرب هرمزگان

تخلیه و بارگیری یک میلیون تن انواع کالا در بنادر غرب هرمزگان/ افزایش 19 درصدی صادرات کالاهای غیرنفتی/ ترانزیت بیش از 8 هزار خودرو به کشورهای آسیای میانه/ پهلوگیری بیش از ۸ هزار شناور در بنادر غرب هرمز
مدیر بنادر و دریانوردی بندرلنگه از جابجایی یک میلیون تن انواع کالا در بنادر غرب هرمزگان، افزایش 19 درصدی صادرات کالاهای غیرنفتی و ترانزیت بیش از 8 هزار دستگاه خودرو از ابتدای سال جاری تا نیمه تیرماه در بندرلنگه خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره بنادر و دریانوردی بندرلنگه، "قاسم عسکری نسب" اظهار داشت: طی دوره زمانی 3 ماه نخست سال 99، در مجموع 956 هزار تن انواع کالا در بندر لنگه و بنادر وابسته به آن تخلیه و بارگیری شد که از این رقم، 469 هزار و 559 تن  با رشد 4 درصدی مربوط به کالاهای غیر نفتی و 486 هزار و 460 تن به فرآورده های نفتی اختصاص دارد.

وی با اشاره به صادرات 233 هزار و 665 تن کالای غیر نفتی با رشد 19 درصدی در بنادر غرب هرمزگان گفت: از این میزان، سهم بندرلنگه در صادرات محصولات کشاورزی، دامی و احشام 42 هزار و 786 تن بوده است.

مدیر بنادر و دریانوردی بندرلنگه اظهار کرد: طی دوره زمانی یاد شده، حجم ترانزیت کالاهای غیرنفتی (که عمده آن محموله خودرو بوده است) به 17 هزار و 982 تن رسید که 9 هزار و 650 تن از اینگونه کالاها وارد بندر لنگه و بنادر وابسته به آن شده است.

عسکری نسب با بیان اینکه  بنادر و دریانوردی بندرلنگه به عنوان قلب تپنده ترانزیت خودرو در ایران و چهار راهی امن برای ترابری دریایی و زمینی به کشور های آسیای میانه محسوب می شود عنوان کرد: در 3 ماه نخست سال 99 ترانزیت  بیش از  8 هزار و 500 خودرو بدون هیچگونه سانحه و خسارت  از طریق بندرلنگه به کشور های آسیای میانه انجام گرفت .

وی تعداد شناورهای ورودی به بنادر غرب هرمزگان را یک هزار و 485 فروند اعلام کرد و افزود: از این میزان، ظرفیت بارگیری 193 فروند شناور، بالای هزار تن و 2 هزار و 774 فروند از شناورهای پهلو گرفته، زیر هزار تن بوده است.

۲۳ تیر ۱۳۹۹ ۱۲:۴۸
تعداد بازدید : ۳۰۲