جمعه ۱۴ آذر ۱۳۹۹
 

اخبار

معاون مهندسی و توسعه امور زیربنایی سازمان بنادر و دریانوردی مطرح کرد؛

جزییات ساخت بندر بزرگ جدید در سواحل مکران/ سال ۱۴۱۱؛ پایان فاز اول و شروع بهره‌برداری از بندر جدید/ رقابت تنگاتنگ بنادر منطقه برای افزایش سهم بازار/ دستیابی به ظرفیت ۶۳۰ میلیون تنی بنادر ایران تا سال ۱۴۰۴

جزییات ساخت بندر بزرگ جدید در سواحل مکران
معاون مهندسی و توسعه امور زیربنایی سازمان بنادر و دریانوردی با بیان اینکه دستیابی به ظرفیت ۶۳۰ میلیون تنی بنادر ایران تا سال ۱۴۰۴ مدنظر قرار دارد، گفت: بندر جدید در شرق هرمزگان و بخشی از سواحل مکران با هدف افزایش سهم ایران در حمل و نقل دریایی ایجاد خواهد شد.
محمدرضا اله‌یار در گفت و گو با پایگاه اطلاع‌رسانی سازمان بنادر و دریانوردی، با اشاره به اینکه بنادر منطقه رقابت تنگاتنگی در افزایش ظرفیت و سهم از بازار دارند، اظهار داشت: سازمان بنادر و دریانوردی تمام تلاش خود را به کار گرفته است تا بنادر ایران از گردونه رقابت و سرمایه‌گذاری نسبت به بنادر منطقه عقب نباشند و بر اساس بررسی بلندمدت صورت گرفته تا افق ۱۴۰۴، افزایش ظرفیت بنادر کشور تا رسیدن به رقم ۶۳۰ میلیون تن پیش‌بینی شده است.
وی با اشاره به جانمایی یک بندر جدید در منطقه شرق استان هرمزگان و بخش‌هایی از سواحل مکران، تصریح کرد: در این رابطه بررسی‌های لازم صورت گرفته و در شورای عالی سواحل مکران نیز تایید شده است؛ از این‌رو   فرآیند انجام مطالعات و اخذ زمین مورد نیاز در دستور کار قرار گرفته است.
اله‌یار افزود: بر اساس برنامه‌ریزی صورت گرفته فاز اول بندر جدید سال ۱۴۱۱ به بهره برداری خواهد رسید، همچنین ظرفیت این بندر ۱۵۰ میلیون تن خواهد بود.
معاون مهندسی و توسعه امور زیربنایی سازمان بنادر و دریانوردی با بیان اینکه حوزه فعالیت بندر جدید بیشتر کانتینری خواهد بود، اما پاسخگوی نیازهای منطقه در حوزه محصولات نفتی و مواد دیگر نیز است، گفت: ساخت این بندر جدید از سال ۱۴۰۴ یا ۱۴۰۵ شروع می‌شود و در نهایت تا سال ۱۴۲۴ به ظرفیت کامل خواهد رسید.
۲۶ آبان ۱۳۹۹ ۱۳:۱۴
تعداد بازدید : ۲۷۳