پنج شنبه ۷ اَمرداد ۱۴۰۰
 

اخبار

مدیر بنادر و دریانوردی غرب هرمزگان اعلام کرد؛

در دو ماهه سال جاری تخلیه و بارگیری کالا در بنادر غرب هرمزگان از یک میلیون تن فراتر رفت

در دو ماهه سال جاری تخلیه و بارگیری کالا در بنادر غرب هرمزگان از یک میلیون تن فراتر رفت
مدیر بنادر و دریانوردی غرب هرمزگان از تخلیه و بارگیری حجمی افزون بر یک میلیون تن انواع کالا در بنادر غرب هرمزگان خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره بنادر و دریانوردی بندرلنگه، قاسم عسکری نسب با ارائه گزارشی از عملکرد دو ماه نخست سال جاری در بنادر غرب هرمزگان گفت: طی دو ماهه سال 1400، در مجموع 1 میلیون و 315 هزار و 973 تن انواع کالای نفتی و غیرنفتی در بنادر غرب هرمزگان تخلیه و بارگیری شد که در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته 91 درصد افزایش داشته است.

عسکری نسب افزود: از مجموع عملیات تخلیه و بارگیری انجام شده، 530 هزار و 502 تن با رشد 87 درصدی مربوط به کالاهای غیر نفتی و 785 هزار و 471 تن با رشد 94 درصدی به فرآورده‌های نفتی اختصاص دارد.

وی پیشرفت عملیاتی بنادر و دریانوردی غرب هرمزگان را از آثار و نتایج اجرای طرح توسعه دریایی و بندری و افزایش ظرفیت تخلیه و بارگیری و امکانات و زیر ساخت های بندری دانست و تصریح کرد: توسعه اراضی بندر و پیشرفت عملیات جابجایی کالا علاوه بر ایجاد رونق و شکوفایی اقتصادی در بندرلنگه، نوید بخش ایجاد مشاغل جدید نیزخواهد بود.

گفتنی است، اداره بنادر و دریانوردی بندرلنگه به عنوان هسته مرکزی بنادر غرب هرمزگان و پایتخت ترانزیت کشور با پوشش بر 10 بندر تجاری و مسافری و نظارت بر ۴۶ سازه دریایی از انتهای محدوده شهرستان بندرخمیر تا ابتدای حوزه استحفاظی استان بوشهر و پشتیبانی نیمی از جزایر کشور، همچنین در برگیری 600 کیلومتر مرز دریایی از نقاط مهم مدیریت بر سواحل کشور است.

۱۱ خرداد ۱۴۰۰ ۱۳:۰۴
تعداد بازدید : ۲۰۱