پنج شنبه ۷ اَمرداد ۱۴۰۰
 

اخبار

مدیر بنادر و دریانوردی غرب هرمزگان خبر داد:

نجات دو فروند لنج باری در محدوده دریایی غرب هرمزگان توسط همیاران ناجی بنادر و دریانوردی غرب هرمزگان

نجات دو فروند لنج باری در محدوده دریایی غرب هرمزگان توسط همیاران ناجی بنادر و دریانوردی غرب هرمزگان
مدیر بنادر و دریانوردی غرب هرمزگان از امدادرسانی به موقع و سریع همیاران ناجی بنادر و دریانوردی غرب هرمزگان و نجات دو فروند لنج باری در محدوده دریایی غرب هرمزگان خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره بنادر و دریانوردی بندرلنگه، قاسم عسکری نسب ضمن بیان جزئیاتی بیشتر در رابطه با این سانحه دریایی، گفت:مقارن ساعت 22:00 مورخه 14.03.1400 در پی اعلام درخواست کمک دو فروند لنج عبوری بسمت بنادر بوشهر که دچار سانحه شده بودند، بلافاصله همیاران ناجی مستقر در بندر مقام بسمت لنج های باری سانحه دیده اعزام شدند که با اقدام بموقع، لنج های باری مذکور به سمت موج شکن بندر مقام هدایت و پهلودهی شدند که با اقدام سریع همیاران ناجی بندر مقام از سوانح دریایی و خطرات احتمالی جلوگیری بعمل آمد.

عسکری نسب افزود:این دو لنج باری پس از تعمیرات سریع و دریافت لوازم یدکی، آماده دریاوری شدند که صبح امروز به مسیر خود ادامه دادند.

مدیر بنادر و دریانوردی غرب هرمزگان با اشاره به اینکه مقدمات راه اندازی مرکز فرعی جستجو نجات دریایی در بندر مقام در دستور کار قرار دارد تصریح کرد: تعداد 15 همیار ناجی فعال در حوزه غرب استان و در قالب چهار مرکز فرعی بندرلنگه، چیروئیه، بندرمقام و جواد الائمه نسبت به عملیات نجات و خدمات رسانی به شناورهای مضطر همکاری می کنند.

گفتنی است، سوانح غرب هرمزگان بدلیل عبور شناورها به سمت استان های بوشهر و خوزستان عمدتا شامل شناورهای کوچک، سنتی و لنج های باری و صیادی می باشد که با فعال کردن همیاران ناجی سالیانه به تعداد زیادی از دریانوردان، مسافران و گردشگران خدمات رسانی انجام می شود.

۱۶ خرداد ۱۴۰۰ ۲۱:۲۴
تعداد بازدید : ۲۰۶