پنج شنبه ۷ اَمرداد ۱۴۰۰
 

اخبار

رتبه برتر سازمان بنادر در حمایت و پشتیبانی از مصوبه تولید بار اول اقلام راهبردی و فناورانه/ قدردانی از مدیرعامل سازمان بنادر برای استفاده از ظرفیت‌های داخلی برای تولید تجهیزات بندری و دریایی

رتبه برتر، سازمان بنادر ، حمایت و پشتیبانی،مصوبه تولید، اقلام راهبردی و فناورانه
طی مراسمی با حضور معاون علمی و فناوری رئیس‌ جمهوری و مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی، از سازمان بنادر و دریانوردی به عنوان دستگاه برتر و پیشگام در استفاده و حمایت از مصوبه تولید بار اول اقلام راهبردی، تقدیر شد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بنادر و دریانوردی، سورنا ستاری؛ معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری در این مراسم قدردانی از اهتمام دستگاه‌های پیشرو و خلاق در اجرای مصوبه تولید بار اول در کشور، خاطر نشان کرد: حمایت عمل‌گرایانه از کالای دانش‌بنیان ساخت داخل، نیازمند تلاش‌ فرادستگاهی است لذا به رغم همه مشکلات، برخی معاونت علمی و فناوری ریاست‌جمهوری توانسته، یک بسته مدون از خدمات متنوع را به شرکت‌های دانش‌بنیان و فناور عرضه کند تا ساخت محصولات دانش‌بنیان رونق پیدا کند.
وی افزود: دشمنان نسبت به ساخت و تولید در داخل کشور، موضع دارند؛ اما معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، در موضوع مصوبه تولید بار اول، به دنبال تغییر تفکر و فرهنگ حاکم، از مصرف و واردات به تولید و بومی سازی تجهیزات راهبردی است. 
دغدغه ای از حیث تامین تجهیزات نداریم
محمد راستاد؛ مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی نیز در این مراسم، با اشاره به ظرفیت و توانمندی که در شرکت‌های دانش‌بنیان ایجاد شده، خاطر نشان کرد: تا پیش از این برای تامین تجهیرات فناورانه در حوزه ایمنی دریانوردی، به تولیدکنندگان خارجی نیاز داشتیم، اما با توانمندی ایجاد شده در میان شرکت‌های ایرانی، دیگر هیچ دغدغه و نگرانی از حیث تامین تجهیزات نداریم.
وی با بیان اینکه وظایف و مسئولیت‌های این سازمان متنوع و بسیار گسترده است، تاکید کرد: برای تامین تجهیزات بندری و دریایی از طریق تولید داخل، موفق شدیم در قالب قرارداد با شرکت‌ها و تولیدکنندگان داخلی، بخش زیادی از تجهیزات مورد نیاز را سفارش دهیم.
معاون وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه سازمان بنادر و دریانوردی، علاوه بر پویایی و ارتقای توان صنایع داخلی، به نوعی به خودکفایی در حوزه تامین تجهیزات بندری و دریایی رسیده است، گفت: در سال ۹۸ این سازمان موفق شد، ۷۶۸ قطعه مورد نیاز در تجهیزات بندری را از طریق شرکت‌های ایرانی تامین کند که ارزش آن بالغ بر ۶ هزار میلیارد تومان است.
امضای 4 قرارداد تولید بار اول
در آیین معرفی و تقدیر از دستگاه‌های برتر در حمایت و پشتیباتی شرکت‌ها و موسسات دانش بنیان و استفاده از ظرفیت‌های داخلی و مصوبه تولید بار اول، معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری از سیاست‌ها، رویکردها و اقدامات سازمان بنادر قدردانی کرد.
اردیبهشت ماه سال جاری، 4 قرارداد تولید بار اول تجهیزات فناورانه الکترونیکی و مخابراتی بنادر کشور، در قالب تامین نیازهای ایمنی دریانوردی کشور از طریق توانمندی‌های داخلی، با حضور مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی و رئیس مرکز شرکت‌ها و موسسات دانش بنیان معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری امضا و به اجرا گذاشته شد.
۱۵ تیر ۱۴۰۰ ۱۳:۳۷
تعداد بازدید : ۱۹۴