جمعه ۲۱ اَمرداد ۱۴۰۱
 

اخبار

پیام تبریک مدیر بنادر و دریانوردی غرب هرمزگان به مناسبت فرا رسیدن عید سعید قربان

پیام تبریک مدیر بنادر و دریانوردی غرب هرمزگان به مناسبت فرا رسیدن عید سعید قربان
مدیر بنادر ودریانوردی بندرلنگه طی پیامی فرا رسیدن عید سعید قربان را به تمامی مسلمانان جهان به ویژه جامعه دریایی و بندری تبریک گفت.

به گزارش روابط عمومی اداره بنادر و دریانوردی بندرلنگه درمتن پیام "قاسم عسکری نسب" چنین آمده است:

سَلَامٌ عَلَى إِبْرَاهِیمَ کَذَلِکَ نَجْزِی الْمُحْسِنِینَ إِنَّهُ مِنْ عِبَادِنَا الْمُؤْمِنِینَ

عید قربان، نماد نزدیک شدن هرچه بیشتر به خداست و این مهم میسر نمی شود، مگر از طریق مبارزه با شیطان رجیم و جهاد با نفس.

عید قربان، عید بندگی و دلدادگی و گذشتن از خویشتن خویش است. این عید، یاد آور با شکوه ترین مرتبه تسلیم در برابر مشیت الهی و تبری از هوای نفس و تأسی به دریای لایزال ملکوت اعلی است.

عید قربان عید عزیمت عاشقان به سوی پیکار با نفس است روزی که ابراهیم در اوج گزینش دشوار در میان خواستن و اطاعت، بندگی را برگزید تا این روز را عید بنامند حضرت ابراهیم علیه السلام خشنودی خداوند را بر تمایلات شخصی مقدم داشت و این امر ارجح شمردن عمل به وظیفه را به نیکی یاد آوری می نماید.

آری، امروز عید شرافت بنى آدم است و کرامت انسانى‌ او و فدا کردن عزیز برای عزیزترین و فراموش کردن وابستگی‌ها برای رسیدن به مطلوب‌ترین.

اینجانب با گرامیداشت یاد و خاطره همه شهدای فاجعه منا، ضمن تبریک و تهنیت این عید بزرگ خدمت عموم مسلمانان جهان، ملت سربلند ایران اسلامی، مردم متدین استان هرمزگان وجامعه دریایی و بندری استان و غرب هرمزگان، از درگاه خداوند سبحان خواهانم همه ما را به درک واقعی پیام این عید اضحی که همانا ایثار، فداکاری، وحدت و دلدادگی و بندگی بر آستان حضرت دوست می‌باشد را تحت توجهات ویژه حضرت بقیه‌الله الاعظم و پیروی از رهنمودهای مقام معظم رهبری نائل فرماید و در این روز مبارک برای همه بیماران که در جدال با ویروس کرونا در بستر بیماری بسر می برند، شفا و عافیت و برای همه مدافعان سلامت و حافظان همیشه سرافراز حریم و حرم از خداوند متعال عزت و سربلندی خواستارم.

۲۹ تیر ۱۴۰۰ ۲۱:۰۶
تعداد بازدید : ۳۰۸