دوشنبه ۲۹ شهریور ۱۴۰۰
 

اخبار

معاون امور بندرى سازمان بنادر اعلام کرد:

تشریح واگذارى اپراتورى ریلى بنادر به بخش خصوصى/ احداث دو خط آهن توسط سازمان بنادر

فرهاد منتصر کوهسارى،معاون امور بندرى سازمان بنادر،بخش خصوصى،اپراتورى ریلى بنادر ، سازمان بنادر و دریانوردی
عضو هیأت عامل و معاون امور بندرى و اقتصادى سازمان بنادر و دریانوردى گفت: برای واگذارى اپراتورى ریلى به بخش خصوصى اقدامات مختلفى از سوى سازمان بنادر و دریانوردى انجام شده است.
فرهاد منتصر کوهسارى در گفت و گو با پایگاه اطلاع رسانى سازمان بنادر و دریانوردى، درخصوص وضعیت اتصال بنادر به شبکه ریلی، اظهار داشت: هم اکنون بنادر شهیدرجایى، امام خمینى(ره)، امیرآباد و خرمشهر به شبکه سراسری ریل متصل هستند و در سال جارى نیز شاهد افزایش حجم عملیات ریلى بنادر مذکور هستیم.
وى در مورد واگذاری امور ریلی بنادر کشور به اپراتورهای ریلی، اعلام کرد: برای واگذارى اپراتورى ریلى به بخش خصوصى اقدامات متعددی از سوى سازمان بنادر و دریانوردى صورت گرفته است.
معاون امور بندرى و اقتصادى سازمان بنادر و دریانوردى افزود: نوع قرارداد تهیه و به تصویب هیات عامل سازمان بنادر و دریانوردى رسیده و جهت اجرا به بنادر کشور ابلاغ شده است.
کوهسارى با اشاره به اینکه تعرفه عملیات ریلى تهیه، تصویب و به بنادر ابلاغ شده است، گفت: در خصوص واگذارى عملیات ریلى به اپراتور واحد با شرکت راه آهن جمهورى اسلامى ایران تفاهم نامه منعقد شده و اپراتور مورد تایید شرکت راه آهن بر اساس تفاهم نامه به سازمان معرفى شده است.
وى ادامه داد: با توجه به تفاهم نامه یاد شده، مقرر شد شرکت راه آهن اقدام به احداث دو خط آهن کند که البته تاکنون عملیاتی نشده است بدین جهت سازمان بنادر و دریانوردى اقدام به احداث دو خط آهن کرده است.
۱۰ شهریور ۱۴۰۰ ۱۱:۰۵
تعداد بازدید : ۱۹۶