دوشنبه ۲۹ شهریور ۱۴۰۰
 

اخبار

نجات جان۵ خدمه موتور لنج تجاری در آبهای جزیره سیری

نجات جان۵ خدمه موتور لنج تجاری در آبهای جزیره سیری
مدیر بنادر و دریانوردی غرب هرمزگان گفت: شب گذشته موتور لنج باری که از شارجه به مقصد دیر استان بوشهر در حال دریانوردی بوده به دلایل نامعلومی در حوالی جزیره سیری غرق و ۵ نفر ازسرنشینان آن نجات یافتند.

به گزارش روابط عمومی اداره بنادر و دریانوردی بندرلنگه، "قاسم عسکری نسب" مدیر بنادر و دریانوردی غرب هرمزگان در خصوص جزئیات نجات خدمه لنج تجاری مغروقه گفت: این موتور لنج تجاری شب گذشته ۲۰ شهریورماه از بندر شارجه در کشور امارات به سمت بندر دیر در استان بوشهر در حال دریاروی بود که به دلایلی که در حال بررسی است حوالی جزیره سیری غرق شد.

وی افزود: متاسفانه خدمه این شناور بدلیل عدم اطمینان از غرق شدن حتی تا آخرین لحظه هیچ گونه شرایط اضطرای را به مراکز جستجو و نجات دریایی استان گزارش نکرده و لنج را بوسیله ی یک فروند قایق نجات ترک می کنند .

عسکری نسب با بیان اینکه پس از غرق شدن شناور، خدمه توسط تانکر عبوری سوفیا متعلق به کشور هندوستان نجات می یابند افزود: کشتی هندی طی تماس با مالک شناور نجات جان خدمه موتورلنج را اعلام می نماید و طی اطلاع مالک به برج کنترل بندر دیر و هماهنگی  برج کنترل با مرکز جستجو ونجات استان هرمزگان ارتباط مخابراتی با شناور سوفیا برقرارشده و مقدمات انتقال نجات یافتگان از دریا به خشکی فراهم شد.

مدیر بنادر و دریانوردی غرب هرمزگان اظهار داشت: بر اساس هماهنگی مرکز جستجو و نجات استان با نمایندگان کشتیرانی های لندینگ کرافت مرجان قشم در ساعت ۲۲:۴۰ نفرات را از تانکر سوفیا تحویل گرفته و در ساعت ۰۴:۳۰ سحرگاه امروز ۲۱ شهریور ماه در صحت و سلامت کامل به بندرلنگه منتقل شدند.

۲۱ شهریور ۱۴۰۰ ۱۱:۵۴
تعداد بازدید : ۴۵