شنبه ۲۴ مهر ۱۴۰۰
 

اخبار

مدیر بنادر و دریانوردی غرب هرمزگان خبر داد؛

شروع مجدد سفرهای دریایی خارجی از بنادر و دریانوردی بندرلنگه

شروع مجدد سفرهای دریایی خارجی از بنادر و دریانوردی بندرلنگه
مدیر بنادر و دریانوردی غرب هرمزگان گفت: بندرلنگه تنها بندر فعال در حوزه سفرهای خارجی می باشد که بدلیل پاندومی بیماری کووید-۱۹سفرهای دریایی در خطوط خارجی منتهی به امارات متحده عربی به حالت تعلیق در آمد ولی با تمهیدات اندیشیده شده، شروع مجدد سفرهای دریایی دو طرفه خارجی از بنادر و دریانوردی بندرلنگه فعال شده است.

به گزارش روابط عمومی اداره بنادر و دریانوردی بندرلنگه، قاسم عسکری نسب ضمن اعلام این خبر گفت: سفرهای خروجی دریایی بین المللی بندرلنگه بدلیل پاندومی بیماری کووید-۱۹ بمدت 18 ماه تعلیق شده بود که با رایزنی وزارت امور خارجه با امارت متحده عربی از طریق امور بندری سازمان بنادر و دریانوردی، مدیریت بنادر و دریانوردی غرب هرمزگان و شرکت کشتیرانی والفجر، مجدد سفرهای دریایی در خطوط خارجی منتهی به امارات متحده عربی از سر گرفته شد.

عسکری نسب افزود: این سفرها بمدت دو روز در هفته از بندرلنگه بسمت بندر شارجه به صورت رفت و برگشت انجام می شود و در صورت استقبال هموطنان و مسافران خارجی امکان افزایش نیز دارد.

لازم به ذکر است، برای رفاه حال مسافران تست pcr دو روز قبل از سفر در پایانه مسافری با همکاری ولفجر و شبکه بهداشت انجام می شود.

گفتنی است، بندرلنگه یکی از قدیمی ترین بنادر مسافری شناخته شده در حوزه مسافرت های  بین المللی و داخلی محسوب می شود که دارای ترمینال بین المللی، کشتی های تندرو، اسکله و رمپ های مخصوص شناورهای مسافری بوده که هر ساله توان جابجایی بیش از 300 هزار نفر در سال را دارد.

۷ مهر ۱۴۰۰ ۰۸:۱۰
تعداد بازدید : ۴۵