شنبه ۲۴ مهر ۱۴۰۰
 

اخبار

مدیرکل امور بندری سازمان بنادر اعلام کرد:

تجهیز و به‌روزرسانی نرم‌های عملیاتی بنادر بر اساس نیاز واردکنندگان و صادر کنندگان کالا/ انجام بیش از 90 درصد صادرات و واردات کالا از مسیر بنادر بازرگانی کشور

روانبخش بهزادیان، مدیرکل امور بندری،به‌روزرسانی نرم‌های عملیاتی بنادر،سازمان بنادر و دریانوردی
مدیرکل امور بندری سازمان بنادر و دریانوردی با اعلام اینکه به‌‌ روز رسانی نرم‌های عملیاتی بنادر با توجه به نیاز واردکنندگان و صادر کنندگان کالا در دستورکار قرار گرفته است، گفت: نرم‌های جدید عملیاتی با توجه به توان عملیات تخلیه و بارگیری هر بندر، تعریف شده است.
روانبخش بهزادیان در گفت و گو با پایگاه اطلاع رسانی سازمان بنادر و دریانوردی با اشاره به اینکه بیش از 90 درصد واردات و صادرات کالا از طریق بنادر بازرگانی کشور انجام می شود، اظهار داشت: فراهم کردن امکانات و تسهیلات لازم برای خروج به موقع کالاها از بنادر، یکی از وظایف اصلی سازمان بنادر و دریانوردی به حساب می آید.
 
تاثیر ویژه استفاده بهینه از تجهیزات بنادر در جریمه تاخیر و پاداش تسریع تخلیه کالا
 
وی ادامه داد: بنادر کشور با استفاده از منابع داخلی سازمانی و سرمایه گذاری بخش خصوصی به تجهیزات مختلفی در خصوص انواع کالاها مجهز شده که استفاده بهینه از این تجهیزات و تسریع در عملیات تخلیه و بارگیری کالا، تاثیر زیادی بر هزینه تمام شده کالا و موضوعاتی مانند دموراژ (جریمه تاخیر در تخلیه) و دیسپاج (پاداش تسریع در تخلیه) کشتی ها دارد.
مدیرکل امور بندری سازمان بنادر و دریانوردی با بیان اینکه حسب مصوبات شورای عالی هماهنگی ترابری کشور و نیاز بنادر، نرم هایی جهت تخلیه و بارگیری انواع کالاها در نظر گرفته شده است، گفت: با توجه به اینکه از زمان تصویب نرم ها بیش از سه دهه گذشته است، اداره کل امور بندری سازمان بنادر مطابق با تکالیف قانونی خود و نیاز واردکنندگان و صادر کنندگان کالا، تصمیم گرفت تا در رابطه با به‌روزرسانی نرم های عملیاتی در بنادر کشور و متناسب با امکانات، تجهزات و زیرساخت های مرتبط با هر بندر اقدام کند.

جزییات تعریف نرم های جدید عملیاتی بنادر
 
بهزادیان ادامه داد: در حال حاضر نرم های جدید عملیاتی مرتبط به هر گروه کالا در بنادر مختلف، با توجه به توان عملیات تخلیه و بارگیری هر بندر استخراج و تمامی کالاها در 18 گروه مختلف دسته بندی شده است.  
به گفته وی، نرم های مرتبط به هر گروه کالا از طریق کارسنجی انجام و به صورت مقایسه با نرم های هر منطقه، تعریف شده و نهایی شدن این نرم ها، نیازمند اخذ مصوبه از مراجع ذیربط است، بنابراین پس از طی مراحل استصوابی، گزارشات تکمیلی در این خصوص ارائه می شود.
۷ مهر ۱۴۰۰ ۱۰:۴۳
تعداد بازدید : ۲۰۹