شنبه ۲۴ مهر ۱۴۰۰
 

اخبار

درنشست هم اندیشی مدیریت بنادر غرب هرمزگان با شهردار و شورای شهر بندر کنگ مطرح شد؛

طرح توسعه تجاری بندر کنگ/ پیشنهاد لایروبی ضلع شرقی اسکله بندر کنگ جهت تردد ایمن شناورها

طرح توسعه تجاری بندر کنگ/ پیشنهاد لایروبی ضلع شرقی اسکله بندر کنگ جهت تردد ایمن شناورها
درنشست هم اندیشی مدیریت بنادر غرب هرمزگان با شهردار و شورای شهر بندر کنگ طرح توسعه تجاری بندر کنگ و همچنین پیشنهاد لایروبی ضلع شرقی بندر کنگ جهت برقراری ورود کالای ملوانی و صادرات مواد معدنی مطرح و مورد بررسی قرار گرفت.

به گزارش روابط عمومی اداره بنادر و دریانوردی بندرلنگه، در این نشست ایوب زارعی شهردار بندرکنگ ضمن تقدیر از همکاری و تعامل مدیریت بنادر غرب هرمزگان و اهداف و برنامه هایی که این مدیریت برای رونق بنادر کوچک ترسیم نموده است، طرح و توسعه بندر کنگ در راستای عدالت اجتماعی و رونق کسب و کار با آغاز فعالیت مجدد تجاری این بندر را خواستار شد.

در ادامه "قاسم عسکری نسب"مدیر بنادر و دریانوردی غرب هرمزگان با اشاره به وظایف حاکمیتی و نقش اجتماعی سازمان بنادر برای رونق اقتصاد دریا محور، طی سخنانی به تشریح سیاست های کلان سازمان بنادر و دریانوردی پرداخت و در خصوص پیگیری خواسته ها و محقق شدن بخش هایی از مطالبات جامعه دریایی بندر کنگ که دارای قابلیت اجرایی هستند، قول مساعد داد و از اهتمام مجموعه بنادر و دریانوردی غرب هرمزگان برای کمک به ایجاد زیر ساخت های دریایی و تجهیزاتی بندر کنگ  توسط متولیان و مسئولان این بندر خبر داد.

وی افزود: بندر چند منظوره کنگ از دیرباز پذیرای بسیاری از شناورهای سنتی بوده و سابقه فعالیت های صادرات، واردات، کالای ملوانی و صیادی داشته است و همچنین زادگاه دریانوردان قدیم منطقه و ایران بوده و با وجود کارگاه های کشتی سازی و تعمیرات، قطب تعمیرات شناورهای سنتی و کوچک و بخشی از سند دریانوردی مردمان جنوب و ایران محسوب می شود.

این مقام مسئول با اشاره به نقش بندرکنگ در استان هرمزگان و با توجه به اینکه این بندر به عنوان یکی از قدیمی ترین بنادر استان هرمزگان می باشد افزود: با انجام طرح توسعه و بهره گیری از تمام توان و پتانسیل های بندرکنگ می توان رونق بیشتر اقتصادی منطقه را رقم زد.

گفتنی است، بندر کنگ دارای 80 فروند لنج صیادی، 35 فروند لنج باری و بیش از 700 فروند قایق صیادی و تفریحی بعنوان بزرگترین بندر صیادی کشور محسوب می شود.

۱۲ مهر ۱۴۰۰ ۰۸:۲۹
تعداد بازدید : ۳۷