چهارشنبه ۱۰ آذر ۱۴۰۰
 

اخبار

برگزاری هفتاد و هفتمین اجلاس کمیته حفظ محیط زیست دریایی/ بررسی پیشگیری از آلودگی هوا و بهبود کارایی انرژی در کشتی ها

نادر پسنده،،مدیرکل ایمنی و حفاظت دریایی، اجلاس کمیته حفظ محیط زیست دریایی ،سازمان بنادر و دریانوردی
هفتاد و هفتمین اجلاس کمیته حفظ محیط زیست دریایی با هدف بررسی پیشگیری از آلودگی هوا و بهبود کارایی انرژی در کشتی ها، پیشگیری و کنترل آلودگی ناشی از زباله های پلاستیکی در دریا و مدیریت آب توازن کشتی ها برگزار می شود.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بنادر و‌ دریانوردی، نادر پسنده؛ مدیرکل ایمنی و حفاظت دریایی سازمان بنادر و دریانوردی در خصوص اجلاس کمیته حفظ محیط زیست دریایی، گفت: کمیته یاد شده، یکی از کمیته های اصلی تخصصی سازمان بین المللی دریانوردی و متولی تدوین و تصویب قوانین و مقررات مربوط به پیشگیری، حفظ محیط زیست دریایی و مقابله با آلودگی های دریایی ناشی از فعالیت کشتی ها است و تصمیمات این کمیته تاثیر بسزایی برروی فعالیت های دریایی و صنعت کشتیرانی جهانی خواهد داشت. 
وی افزود: در هفتاد و هفتمین اجلاس کمیته حفظ محیط زیست دریایی بر روی سه محور اصلی، پیشگیری از آلودگی هوا و بهبود کارایی انرژی در کشتی ها، پیشگیری و کنترل آلودگی ناشی از زباله های پلاستیکی در دریا و مدیریت آب توازن کشتی ها بررسی و تصمیم گیری خواهد شد. 
مدیرکل ایمنی و حفاظت دریایی سازمان بنادر و دریانوردی خاطرنشان کرد: از دیگر موضوعات قابل طرح در اجلاس یاد شده کنوانسیون جلوگیری از آلودگی دریا توسط کشتی ها، سیستم های مضر ضدخزه، اصلاحات اجباری به کنوانسیون ها و تعیین مناطق ویژه دریایی است.
وی تصریح کرد: در هفتاد و هفتمین اجلاس کمیته حفظ محیط زیست دریایی نمایندگان دولت ایران با ریاست سازمان بنادر و دریانوردی (اداره کل ایمنی و حفاظت دریایی)، سازمان حفاظت محیط زیست، شرکت ملی نفتکش ایران ، شرکت کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران، موسسات رده بندی و نماینده دائم سازمان بنادر و دریانوردی در آیمو حضور خواهند یافت.
گفتنی است هفتاد و هفتمین اجلاس کمیته حفظ محیط زیست دریایی (MEPC77) از ۱ الی 5 آذرماه سالجاری به صورت مجازی و با حضور نمایندگان کشورهای عضو سازمان آیمو برگزار می شود.
۲۱ آبان ۱۴۰۰ ۰۹:۱۷
تعداد بازدید : ۳۰۶