چهارشنبه ۱۰ آذر ۱۴۰۰
 

اخبار

توسعه همکاری‌ سازمان بنادر و نیروی دریایی سپاه در اجرای برنامه‌های راهبردی دریایی کشور/ تسهیل تجارت امن دریایی با حضور مقتدرانه نیروهای مسلح

توسعه همکاری‌ سازمان بنادر و نیروی دریایی سپاه در اجرای برنامه‌های راهبردی دریایی کشور
در دیدار سردار دریادار پاسدار علیرضا تنگسیری؛ فرمانده نیروی دریایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با علی اکبر صفایی؛ معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی بر تقویت و توسعه همکاری‌های دو در اجرای برنامه‌های راهبردی دریایی کشور و امنیت دریانوردی تاکید شد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بنادر و دریانوردی، در این دیدار که در دفتر مدیرعامل سازمان بنادر برگزار شد، طرفین بر لزوم همکاری‌های بیشتر و تقویت و تعمیق همکاری‌های نظامی و تجاری در پهنه‌های دریایی کشور و اعمال حاکمیت دریایی به بحث و تبادل نظر پرداختند.
فرمانده نیروی دریایی سپاه در این دیدارگفت: سازمان بنادر و دریانوردی و سپاه از زمان دفاع مقدس تاکنون باهم اقدامات مشترکی را در حوزه دریاها داشته‌اند و این همسویی و هم‌افزایی با قدرت ادامه دارد.
 سردار دریادار تنگسیری افزود: حضور نیروی دریایی ارتش و سپاه در دریا و سواحل علاوه بر مراقبت و دفاع از مرزها و کیان جمهوری اسلامی، آرامش و تجارت امن را برای کشورمان بویژه ساکنان استان های ساحلی بوجود آورده و هزینه های نامن امنی را به شدت کاهش داده اند.
وی تاکید کرد: نیروی دریایی سپاه وارتش دو بال هم افزا در تامین امنیت دریا بوده که همواره با حضور در سواحل، بنادر و حتی نقاط دور دست امنیت و آرامش و همچنین ثبت را در منطقه تامین می کنند تا کشورمان در ساحل امن قرار گیرد.
دریادار تنگسیری خاطرنشان کرد: این نیروها درطول هشت سال دفاع مقدس با شهادت، جانبازی اسارت، رشادت ودلاورمردهای فراوانی از خود نشان دادند که علاوه بر تجربه اندوزی و افزایش توان دفاعی، درس بزرگی برای آیندگان داد که جوانان نیرومند کشورمان اجازه نمی دهند کشوری نگاه بد به ما داشته باشد.
مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی، نیز در این دیدار، حضور مقتدرانه نیروهای مسلح را بستر ساز ایجاد تجارت دریایی امن در منطقه دانست وگفت: ثبات و امنیت آب های بین‌المللی و مرزهای آبی کشور مرهون حضور مقتدرانه، رشادت‌های همه نیروهای دریایی در پهنه اقیانوس‌ها و دریاها و سند افتخاری برای جامعه دریایی و بندری کشور است.
صفایی، مشارکت و هم‌افزایی نیروهای نظامی و دیگر ارگان‌های دریایی را موجب برکات بیشتر و توسعه دریامحور و اقتصاد دریا پایه عنوان کرد و ادامه داد: تأمین امنیت در آبهای حاکمیتی و بین‌المللی و عبور و مرور امن هزاران کشتی‌ نفتکش و تجاری مرهون امنیت پایدار از سوی نیروهای مسلح است که همواره مورد توجه سازمان جهانی دریانوردی نیز قرارگرفته و این سازمان بارها مراتب تقدیر خود را از تلاش‌های ارگان‌های نظامی ایران ابراز داشته است.
معاون وزیر راه و شهرسازی، نیروی دریایی سپاه و ارتش و دریابانی را بازوان توانمند اقتصاد دریامحور توصیف کرد و گفت: نقش این دریادلان در حوزه‌های مختلف به ویژه توقیف شناورهای متخلف، مشارکت در عملیات‌های جستجو و نجات دریایی و مقابله با آلودگی نفتی نقش موثر و بی‌بدیل است.
۲۳ آبان ۱۴۰۰ ۱۰:۲۵
تعداد بازدید : ۲۷۰