چهارشنبه ۱۰ آذر ۱۴۰۰
 

اخبار

معاون عملیات دریایی و بندری بنادر غرب هرمزگان؛

اختلال در سفرهای دریایی غرب استان هرمزگان از روز سه شنبه 2 آذرماه تا روز پنج شنبه 4 آذر ماه

اختلال در سفرهای دریایی غرب استان  هرمزگان از روز سه شنبه 2 آذرماه تا روز پنج شنبه 4 آذر ماه
معاون عملیات دریایی و بندری بنادر غرب هرمزگان از اختلال در سفرهای دریایی غرب استان هرمزگان از روز سه شنبه 2 آذرماه تا روز پنج شنبه 4 آذر ماه خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره بنادر و دریانوردی بندرلنگه، خداداد پلاشی ضمن اعلام این خبر گفت:

با ورود سامانه بارشی در شمال خلیج فارس همراه با وزش تند باد شمال غربی، باعث متلاطم شدن دریا و موج های بلند در سواحل شهرستان پارسیان و جزایر لاوان، شیدور، هندورابی و کیش خواهد شد که مداومت این سامانه بمدت سه روز خواهد بود که در روزهای پایانی زبانه های این تند باد به طرف جزایر تنب بزرگ و کوچک، سیری و ابوموسی نیز کشیده خواهد شد.

پلاشی تصریح کرد: کماکان از دریانوردان شناورهای صیادی و تفریحی تقاضا می شود قبل از خروج از بهبود وضعیت جوی اطمینان حاصل کنند و‌ همچنین آخرین وضعیت جوی و مسیرهای دریایی را از برج کنترل اداره بنادر ، حفاظت ایمنی و یا سامانه 1550 استعلام نمایند.

وی افزود: از کلیه شناورداران مستقر در بنادر و موج شکن ها نیز تقاضا داریم تا نسبت به گماردن نگهبان و حداقل خدمه ایمن اقدام نمایند و تا اطلاع ثانوی خروج شناورهای سنتی و متوسط بسمت استان های بوشهر، خوزستان و بنادر قطر و بحرین تعلیق خواهد شد.

پلاشی اضافه کرد: شناورهای صیادی و تفریحی در صورت دریاروی نسبت به رعایت نکاتی همچون عبور از نزدیکی جزایر و خطوط ساحلی، آماده به کاری کلیه تجهیزات رادیویی و مخابراتی، اطمینان از سالم بودن و در دسترس بودن تجهیزات نجات، لنگر نمودن در غرب جزایر و اخذ شرایط جوی از ایستگاه های ساحلی توجه ویژه داشته باشند.

گفتنی است، سامانه ۱۵۵۰ مرکز هماهنگی جستجو و نجات دریایی بنادر غرب هرمزگان و کانال اضطرار دریایی ۱۶ vhf به صورت شبانه روزی آماده دریافت  گزارش حوادث دریایی می باشد.

۱ آذر ۱۴۰۰ ۱۴:۳۰
تعداد بازدید : ۶۶