یکشنبه ۳ بهمن ۱۴۰۰
 

اخبار

معاون عملیات دریایی و بندری بنادر غرب هرمزگان؛

وزش تند باد و اختلال در سفرهای دریایی غرب استان هرمزگان از اواخر روز چهار شنبه اول دی ماه تا روز یکشنبه 5 دی ماه

وزش تند باد و اختلال در سفرهای دریایی غرب استان هرمزگان از اواخر روز چهار شنبه اول دی ماه تا روز یکشنبه 5 دی ماه
معاون عملیات دریایی و بندری بنادر غرب هرمزگان از وزش تند باد و اختلال در سفرهای دریایی غرب استان هرمزگان از اواخر روز چهار شنبه اول دی ماه تا روز یکشنبه 5 دی ماه خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره بنادر و دریانوردی بندرلنگه، خداداد پلاشی ضمن اعلام این خبر گفت: مطابق با نقشه ها و الگوهای هواشناسی احتمال وزش تند باد شمال غربی از اواخر روز چهار شنبه اول دیماه در سواحل و بنادر شهرستان پارسیان پدیدار و تا تنگه هرمز گسترش پیدا خواهد کرد و این تند باد نسبتا شدید با سرعت متغییر 25 تا 60 کیلومتر تا روز یک شنبه پنجم دیماه مداومت خواهد داشت و در پی وزش این تند باد و مدوامت آن، ارتفاع موج در برخی نقاط از 3 متر تجاوز خواهد کرد.

پلاشی افزود: این تند باد به باد تریه یکی از بادهای محلی خلیج فارس معروف می باشد و نشانه آغاز زمستان بوده که باعث سرما و کاهش دید افقی شده و همچنین رگبار پراکنده در جزایر و سواحل بهمراه خواهد داشت.

وی تصریح کرد: طی این مدت کلیه فعالیت شناورهای صیادی سبک و سنگین متوقف خواهد شد و از دریاروی شناورهای سبک، تفریحی و سنتی ممانعت بعمل خواهد آمد و سفر شناورهای مسافری و تجاری نیز با اختلال همراه خواهد بود و در صورت احراز مساعد شدن شرایط جوی ، حمل و نقل مسافری و تجاری صورت خواهد پذیرفت.

پلاشی اضافه کرد: دریانوردان از هر گونه دریاروی با شناورهای مذکور در این ایام خودداری فرمایند، شناورهای در لنگرگاه از سلامت کلیه سیستم های ناوبری و مخابراتی اطمینان حاصل نمایند و در شرق جزایر پناه بگیرند، گردشگران و طبیعت گردان از بیتوته کردن در سواحل و جزایر شیدور، هندورابی و فارور خودداری نمایند، بومیان و ساکنین جزایر نسبت به انتقال بیماران به سرزمین اصلی اقدام نموده و تجار و فعالین اقتصادی نسبت به پذیرش محموله های تره بار و محموله هایی که سریع فاسد می شوند تجدید نظر کنند.

گفتنی است، کلیه اطلاعات در خصوص باز بودن مسیرها و فعالیت بنادر از برج کنترل بنادر استعلام و در صورت بروز هر گونه سوانح دریایی و یا درخواست کمک با سامانه 24 ساعته 1550 تماس و یا از طریق کانال اضطرار دریایی 16vhf  ارتباط رادیویی حاصل نمایند.

۲۸ آذر ۱۴۰۰ ۰۹:۲۸
تعداد بازدید : ۱۱۰