یکشنبه ۳ بهمن ۱۴۰۰
 

اخبار

معاون دریایی بنادر و دریانوردی غرب هرمزگان؛

پیش بینی محدودیت ترددهای دریایی تا پایان هفته جاری در بنادر غرب هرمزگان/ اطلاع از شرایط مساعد دریایی و تمهیدات بهداشتی و مراقبتی لازمه سفر به جزایر

پیش بینی محدودیت ترددهای دریایی تا پایان هفته جاری در بنادر غرب هرمزگان/ اطلاع از شرایط مساعد دریایی و تمهیدات بهداشتی و مراقبتی لازمه سفر به جزایر
معاون دریایی بنادر و دریانوردی غرب هرمزگان از ادامه منع تردد در بنادر غرب استان و لغو تمامی سفرهای مسافری به دلیل ناپایداری هوا و شرایط نامساعد جوی حاکم بر منطقه خبرداد و گفت: پیش بینی ها حاکی از این است که محدودیتها تا پایان هفته جاری ادامه داشته باشد.

به گزارش روابط عمومی اداره بنادر و دریانوردی بندرلنگه، "خداداد پلاشی" با اشاره به اطلاع‎رسانی مستمر مبنی بر ورود موج بارشی به استان هرمزگان توسط هواشناسی و افزایش سطح مخاطرات دریایی اظهار داشت: بنادر گردشگری و مسافری غرب استان تا بهبود شرایط جوی تعطیل و هیچگونه خدماتی در مناطق گردشگری ارائه نمی شود.

معاون دریایی بنادر و دریانوردی غرب هرمزگان ادامه داد: تردد مسافر به جزایر شیدور، هندورابی، لاوان، ابوموسی و مسیرهای منتهی به جزیره کیش تا اطلاع ثانوی ممنوع است.

پلاشی همچنین به هموطنانی که قصد تجربه سفرهای دریایی و عزیمت به جزیره زیبا و مرجانی کیش  را دارند توصیه کرد: قبل از اقدام به سفر از پایدار بودن شرایط جوی حاکم بر منطقه دریایی اطلاع حاصل نمایند.

وی گفت: با توجه به وزش باد، ممنوعیت‌ و محدودیت در بنادر مسافری و گردشگری در غرب استان تا پایان هفته جاری ادامه داشته باشد.

پلاشی با بیان اینکه پایش هواشناسی دریایی  بطور مستمر در منطقه ادامه دارد بیان داشت: این امکان وجود دارد  برخی از بنادر غرب استان بنا به ضرورت و بشکل مقطعی آن هم جهت جابجایی مایحتاج  جزیره نشینان بازگشایی شود اما این شرایط بشکل غیر پایدار و محدود است.

معاون دریایی بنادر غرب هرمزگان با اشاره به فاصله زیاد دریایی بین سرزمین اصلی و جزیرکیش از مسافران و گردشگران خواست بهره مندی از هوای مطلوب حاکم بر این جزیره را با اطلاع از شرایط مساعد دریایی و تبعیت از تصمیمات متخده در ستاد ملی کرونا در تقویم سیاحتی خود قرار دهند.

۱۲ دی ۱۴۰۰ ۱۵:۵۳
تعداد بازدید : ۹۲